Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Ειδήσεις/Εικασίες για το 6ο βιβλίο
#49
Για να είμαι ειλικρινής, περισσότερο με υποθέσεις μου μοιάζουν όλα αυτά. Μόνο όταν ο Μάρτιν βγάλει ο ίδιος την ανακοίνωση για την κυκλοφορία του βιβλίου θα μάθουμε πότε θα βγει. Το ό,τι διαβάζει/ανεβάζει κεφάλαια από το καινούριο βιβλίο δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση πως το βιβλίο είναι έτοιμο. Υπάρχουν κεφάλαια που έχει διαβάσει το '12 και το '13. Με την ίδια λογική θα έπρεπε το βιβλίο να ήταν έτοιμο από τότε.

Επίσης, το συγκεκριμένο άρθρο μου φαίνεται λίγο αναξιόπιστο γενικότερα, παρουσιάζει το τρίγωνο Άρυα-Τζον-Τύριον ως κάτι δεδομένο που θα συμβεί στο επόμενο βιβλίο, ενώ στην πραγματικότητα πρόκειται για ιδέα που υπήρχε στο προσχέδιο του Μάρτιν για τα βιβλία. Υπάρχουν πλοκές από το προσχέδιο αυτό που έχουν επιβεβαιωθεί κατά κάποιο τρόπο, και άλλες που δεν έχουν ακολουθήσει τον ίδιο δρόμο στα κανονικά βιβλία. Το τρίγωνο αυτό ανήκει στις δεύτερες περιπτώσεις.
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply


Messages In This Thread
Απ: Φήμες/Ειδήσεις/Εικασίες για το 6ο βιβλίο - by odykal - 10-06-2016, 01:31 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)