Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 1ο - The Red Woman
#11
Καλησπερα κι απο μενα, καλη σεζον να εχουμε  (rofl)

Με γεια το νεο ντεκορ στο φορουμ  (cool)

Λοιπον το ειδα μολις και θα μιλησω ως τηλεθεατρια καθως δεν εχω διαβασει τα βιβλια.

Καλο ηταν για πρωτο επεισοδιο, πιανει τις ιστοριες που αφησε απο την τελευταια φορα και λογικο ειναι αλλα επειδη ειναι πολλες οπως ξερουμε τραβαει μακρια η βαλιτσα και δεν ευχαριστιομαστε τις πραγματικα ενδιαφερουσες ιστοριες.

Οπως περιμεναμε δεν θα ειχαμε απαντηση στο θεμα της νεκραναστασης του Τζον απο το πρωτο (θα μας την βγαλουν την ψυχη!) αλλα σιγουρα δεν θα μπορεσουν να το τραβηξουν πολυ ακομα, λογω πρακτικων θεματων. Πιστευω ο Νταβος και οι αλλοι δεν υπερασπιζονται το σωμα του Τζον απλα προσπαθουν να προστατευσουν το τομαρι τους. Και επειδη δεν εχουν πολυ χρονο γι αυτο θα πρεπει να γινει οτι ειναι να γινει με τον Τζον  μεσα στα επομενα 2 επεισοδια, διοτι απαξ και λυθει το θεμα της πολιορκιας θα παει για καψιμο.

Πιστευω την σκηνη με την κοκκινη γυναικα μας την εδειξαν (καπακι απο κει που ειπε ο Νταβος οτι δεν "ξερετε τι μπορει να κανει") για να μας δειξει τις δυνατοτητες της. Πως δεν ειναι μια απλη γυναικα αλλα εχει πολλα ταλεντα. Πως λεμε βγαζω τα ρουχα μου και παω για υπνο? Ετσι  Big Grin


Ωραια η σκηνη με τη διασωση της Σανσα, αναψε τα αιματα. Μου φανηκε κι εμενα αστειο που δεν ηθελε να μπει στο ποταμι  :^) Και απορησα που εξαφανιστηκαν τοσα σκυλια ξαφνικα!  :^)

Ευελπιστω να μη μας τα πρηξουν περισσοτερο με τις βαρετες κλωσσες του Ντοραν, αρκετα τις φαγαμε στην μαπα την προηγουμενη σεζον. Αν και πολυ φοβαμαι η Ελλαρια αφου παρει τον θρονο (δεν ξερω πως θα το καταφερει αυτο) θα κινησει καποιο πολεμο, αλλωστε γι αυτο εκανε τοσους φονους. Δεν μπορω να πω οτι θα λυπηθω τους Λαννιστερ.

Τι στο καλο θελουν τωρα απο την Μαρτζορυ?

Ακομα δεν εκανε με τα κρεμμυδακια η Σερσει την Σεπτα?  (devil)
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 1ο - The Red Woman - by Nica - 25-04-2016, 01:24 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)