Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
#11
Θα μιλησω ως ατομο που δεν ειχε διαβασει τα βιβλια ποτέ και αρχικά ειδε μονο τη σειρα...


Παιδια... εχω δει σειρες και σειρες. Οσο πλουσια και εντυπωσιακη ειναι η συγκεκριμενη, ητανε και ειναι απιστευτα κουραστικη στο να θυμασαι ονοματα, σχεσεις, οικους και παλιες δολοπλοκιες. Θες τεφτερι, πώς το λενε. Και για τα δικά μου γούστα, κανεις απο το καστ δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο, κατι που να σε μαγνητιζει ρε παιδι μου. Τζον και Ρομπ ιδιαιτερα μου ητανε τα σημεια fast forward. Ο μονος χαρακτηρας που οταν τον ειδα ειπα "ωπα, εδω ειμαστε" ητανε ο Τζακεν Χ'Γκαρ και τον περιμενα πώς και πώς, μεχρι που και αυτον τον καταστρεψανε οι D$D.


Τωρα πλεον ξερω τα βιβλια. Δεν τα εχω μεν διαβασει φυλλο φυλλο, αλλά εχω την γενικη ιδεα τους. Σε σχεση με αυτα λοιπον, η σειρα ειναι αρκετα διαφορετικη μεχρι τελειως εκτος. Για να πω την αληθεια, δεν τρελαινομαι για καμια βερζιον. Ειμαι απλη τηλεθεατρια και αναγνωστρια. Ποση απλη; Ε, βγηκε το 6-01 και δεν καιγομαι να το δω, διαβασα σποιλερ και ανετα μπορω να περιμενω μεχρι την Πεμπτη να το δω με τον αδελφο μου που ερχεται για το Πασχα.


Εν κατακλειδι... Πολυς ντορος, παρα πολυς, για κατι που σεναριακα την εχασε την μπαλα. Εαν δεν ητανε το Game of Thrones, θα ειχε σταματησει καιρό πριν. Εχει ομως μια πολυ γερη μηχανη δημοσιων σχεσεων, διαφημισης και φαν που την κρατανε ψηλα. Και θα πω και μια κακιουλα, δεν κρατιεμαι: αραγε ειναι τυχαιο που η σειρα ξεπερασε τα βιβλια πάνω που την κραζανε για τα χάλια σεναρια; Εαν το Winds of Winter εβγαινε εγκαιρα, πόσοι θα βλεπανε τη σειρα; Διοτι το οτι θα κανει ρεκορ το βιβλιο ειναι δεδομενο, μιλαμε για ποιοτητα Μαρτιν. Η D$D σειρα ομως αυτη τη στιγμη εχει πλασματικη υπεροχη και απολυταρχικα το απολαμβανει.


Σορρυ σειρά. Να το πω κι αλλιως, δεν εχω προβλημα να δω την 6η σαιζον καααααποια στιγμη και μαζεμενη. Το καλοκαιρι πχ στις διακοπες με τον αδελφο μου, μαλωνοντας στο ποσο να βαλουμε το κλιματιστικο για να μην με συναχωνει.


Smile




Υ.Γ. Πόσο "δεμενη" ειμαι με τους D$D χαρακτηρες; Εεεε.... Λυπαται η ψυχη μου εναν χαρακτηρα που πιαςτηκε αιχμαλωτος πολεμου σε μια ταινια που περιμένω πώς και πώς να βγει στο σινεμα, ενω δεν δινω δεκαρα για τη Σανσα. Ο πρωτος καλογραμμενος και καλοπαιγμενος. Η Σανσα... Αστο καλυτερα. Και προσεξτε, ειμαι γυναικα. Απλα βλεπω το στυλ των D$D και το απορριπτω τελειως.



Promise me, Ned...
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by arwyn - 25-04-2016, 05:33 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)