Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home
#11
Τζον Ανεστη, Αληθως Ανεστη!  (clap) Χρονια μας πολλα!

Μολις το ακουσα ως σποιλερ εκανα σαν τρελλη να δω το επεισοδιο και πρεπει να πω οτι περιμενα η ανασταση να κρατησει μεγαλυτερο μερος του επεισοδιου! Τωρα θα ανυπομονω για το επομενο  (rofl)
Αν δεν ειχα σποιλεριαστει θα ημουν με καταθλιψη μεχρι το τελος.

Ποιος ειναι ο Γουν Γουν βρε παιδια? Τι εχασα?  :^)


Σχολια

-Ο Τυριον πρεπει οντως να ειναι Ταργκαρυεν αφου αντεδρασαν ετσι οι δρακοι, διοτι αλλιως ειναι τηλεπαθητικοι  Big Grin

-Αυτο που ενοχλει με τον Τυριον τωρα ειναι που εχει χασει καθε ιχνος σοβαροτητας και χωρις να φαινεται πλεον πληγωμενος (κατι που εδινε στο χαρακτηρα βαθος κι ενδιαφερον) πινει και σαχλαμαριζει με διαφορα κλισε. Περιμενα οτι θα ελευθερωνε τους δρακους εντελως, μπορει και να εβρισκαν τη μανα τους.

-Επαθα πλακα που ο Μπολτον την πατησε ετσι, αλλα οντως πηρε την τιμωρια των προδοτων κι εχει ευθυνη για τον ψυχακια γιο του, επρεπε να το περιμενει. Οπως και να χει ομως ειναι ενας χαρακτηρας που θα μας λειψει και εκεινος που ειχε μυαλο και λογικη και εφερε την επιτυχια στον Οικο του. Ο Ραμσευ ειναι ενα λυσασμενο σκυλι οπως ειπε, χωρις ευφυια και υποψιαζομαι οτι θα φαει τα ψωμια του τελος σεζον.

-Απορησα κι εγω με τον Καρσταρκ, προφανως το πιο σημαντικο γι αυτον ειναι να πεσει νεκρος και ο τελευταιος Σταρκ στον πλανητη, κι ας αυτο σημαινει οτι ενας επικινδυνος ψυχακιας θα τους εξουσιαζει. Καλοφαγωτο το κεφαλι του!

-Δεν αντεξα να δω την σκηνη που εφαγαν τα σκυλια λεχωνα και μωρο. Τι θα γινει με τον συμπεθερο αραγε τωρα? Ο ετερος προδοτης δεν θα αντιδρασει!

-Πραγματικα εντελως εκτος χαρακτηρα ο Νταβος που θα περιμεναμε να σηκωθει να φυγει μετα απο οσα συνεβησαν αντι να παρακαλαει απο την Μελισανδρα να αναστησει (?) τον Τζον. Αποριας αξια τα κινητρα του, τι περιμενει οτι θα πετυχει δλδ και γιατι τετοια πρεμουρα με τον Τζον?

-Χαρηκα που δεν ειχε Ντενερις το επεισοδιο.

-Δοξα το Θεο προχωραει η Αρυα, κοντεψαμε να φαμε τις κοτσιδες μας με δαυτη.

-Μου αρεσε η σκηνη με τους Αγριους να ορμανε και μου φανηκε υπερβολικη η απροθυμια που εδειξαν οι Φρουροι. Λες και δεν τους πολεμησαν πριν λιγο καιρο. Δλδ πως θα αντιδρασουν οταν δουν τους Αλλους? Θα κατουρηθουν πανω τους?  Big Grin

-Ωραιες οι σκηνες με τους Σιδηρογεννητους!

-Μου γεννηθηκε η απορια τι ακριβως συνεβει στον Γουλις κι εγινε Χοντορ? Υποψιαζομαι κατι σχετικα με την Λυαννα.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home - by Nica - 02-05-2016, 12:43 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)