Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 6ο - Blood of My Blood
#21
Το επεισόδιο μου άρεσε. Είχε ενδιαφέρουσες εξελίξεις, μεστούς διαλόγους και χαρακτήρες που έμοιαζαν αληθινοί, είχαν ένταση και βάθος (clap) (ε, καλά….όχι και όλοι!).

Λίγο πολύ τα θετικά έχουν ειπωθεί στις προηγούμενες αναρτήσεις και με τα περισσότερα συμφωνώ κι εγώ. Έτσι θα ήθελα να εστιάσω περισσότερο σε κάποιες σκέψεις/παρατηρήσεις.

Μπέντζεν: ήταν ιδέα μου ή ήταν πολύ συγκρατημένος απέναντι στον ανηψιό του; Η παρουσία του προμηνύει πολλά και ενδιαφέροντα πάντως! (nod)

Σαμ: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Μπορεί να μην έγινε έξαλλος (που θα έπρεπε) με την στάση του πατέρα του, αλλά τουλάχιστον του έδωσε ένα μήνυμα με τον μοναδικό τρόπο που μπορούσε!  Το σπαθί του ανήκει δικαιωματικά και κάνει πολύ καλά που το παίρνει. Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ ότι το κλέβει. Είναι μια πράξη αντίστασης και ανυπακοής απέναντι σε αυτόν τον άκαρδο και σκληρό πατέρα! :[member=2123][/member] (punch)

Άρια: Ένας από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες! Όχι το κορίτσι μας έχει ένα σημαντικό μειονέκτημα που δεν της επιτρέπει να υπηρετήσει τον Πολυπρόσωπο Θεό. Έχει ήθος, αρχές και συνείδηση. Έτσι μεγάλωσε. Όσα κι αν πέρασε δεν γίνεται να μεταλλαχτεί! Επιπλέον έχει μια βαριά οικογενειακή κληρονομιά την οποία δεν μπορεί να απαρνηθεί. Προσπάθησε να γίνει η no one από αυτοσυντήρηση για να μην σκέφτεται, να μην νιώθει, να επιβιώσει. Μην ξεχνάμε ότι είναι σχεδόν παιδί ακόμα. Πιστεύω όμως ότι τώρα που τα τραύματα από όσα βίαια γεγονότα έζησε θα αρχίσουν με κάποιο τρόπο να «κάθονται» μέσα της, όλο και περισσότερο θα θυμάται ότι είναι μία Σταρκ και θα αντιληφθεί ότι δεν είναι δυνατόν να απαρνηθεί αυτή την ταυτότητα.

Μάργκαιρυ: Νομίζω τους δουλεύει όλους ψιλό γαζί! Θεωρώ ότι αυτή είναι που τύλιξε σε μια κόλλα χαρτί τον Σπουργίτη και όχι το αντίθετο και πιστεύω θα φανεί λίαν συντόμως.  (devil)

Λυάννα: Εάν είναι αυτή που φαίνεται στο όραμα του Μπραν με κάνει να αναρωτιέμαι για το ποια ήταν η αιτία του θανάτου της. Δεν μοιάζει σαν να έχει τραύμα από σπαθί;  (wait)
Ουπς….Αυτό με μπερδεύει γιατί είχα κάτι άλλες θεωρίες στο μυαλό μου. :o
Fear cuts deeper than swords
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 6ο - Blood of My Blood - by Sword of the morning - 30-05-2016, 09:32 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)