Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 8ο - No One
#21
Λοιπόν….Ας πω κι εγώ τον πόνο μου! Ωχ μου ξέφυγε.. την κριτική μου ήθελα να πω
Έρχομαι από τη δουλειά μαλλιοκούβαρα γιατί έχω αγωνία να δω τι θα γίνει…καταπίνω αμάσητο το φαγητό με σοβαρό κίνδυνο να χαθώ στο άνθος της ηλικίας μου από πνιγμό ενώ ταυτόχρονα κατεβάζω επεισόδιο, υπότιτλους, σετάρω και…..αράζω καναπέ για την προβολή…Και τι με περίμενε; Τέτοιο ξενέρωμα…τέτοια πίκρα…τι να πω…  :[member=2123][/member] :[member=2123][/member]

Άρυα: Μετά από τόση συνομωσιολογία όλη την εβδομάδα και ενώ έχω φτιαχτεί και περιμένω εναγωνίως…μένω κάγκελο από το πόσο προβλέψιμη και τηλεοπτική (με την κακή έννοια) ήταν η εξέλιξη. Εκεί που περιμένω με σιγουριά ότι θα πεταχτεί Σύριο Φορέλ από κανένα σοκάκι και θα γίνει της τρελής, εμφανίζεται μόνο η τρελή να κυνηγάει την Άρια με μανία. Βλέπω και την λατρεμένη κατά τα άλλα να έχει γιατρευτεί (Θαύμα! Θαύμα!) να τρέχει, να πηδάει από μπαλκόνια, να εξολοθρεύει την Waif και να αποχωρεί στο τέλος από τη σκηνή μεγαλοπρεπώς χαίροντας άκρας υγείας. Ούτε ο Ράμπο…

Ρίβεραν: Τα λόγια είναι περιττά! Μόνο κλάμα για τον Μελανιχθύ που έφυγε και πάει τόσο άδοξα  ;( ;( ;( και απέραντη οργή για τους ακατανόμαστους παραγωγούς που στο όνομα της τηλεθέασης τα έχουν κάνει όλα ίσωμα. (punch) (punch) (punch)
Πρέπει να αναφέρω όμως τα λίγα καλά κατ’ εμέ δευτερόλεπτα ανάμεσα σε Τζέιμι και Μπριέν που υπήρχε κάτι…μια χημεία που οι ηθοποιοί κατάφεραν να δώσουν μόνο με την έκφραση του προσώπου…κάτι που σε κάνει να θες να τους ξαναδείς μαζί και να παρακαλάς να ξεστραβωθεί το βόδι και να γίνει κάτι παραπάνω από το σκυλάκι της Σέρσει αν και μεταξύ μας δεν το βλέπω.

Σέρσει: Πειράζει που θέλω να τη δείρω για να πάψει να έχει αυτό το αυτάρεσκο μειδίαμα!!!!  (devil) Νομίζω πρέπει να πάω στο κατάλληλο θρεντ «να εξομολογηθώ»

Σάντορ: Άχ βρε Σάντορ πώς σε κατάντησαν έτσι…Σε επαναφέρουν μετά από τόσο καιρό για να παρακαλάς για μια τσεκουριά, να παζαρεύεις για το αν θα σε αφήσουν να σκοτώσεις ένα ή δύο καθίκια. Κρίμα. Τι τα θες φίλε μου..αν δεν βοηθάει το σενάριο…Και πιο πολύ κρίμα γιατί μπορεί να είναι πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη στην πλοκή η συνάντηση Σάντορ, Θόρος και Μπέρικ Ντοντάρριον ειδικά αν όντως πάνε βόρεια! Αυτή η προοπτική μου αρέσει.

Μηρήν: Έχει παραγίνει το κακό. Το σενάριο μπάζει από παντού. Οι άλλοι δύο δράκοι τι έχουν απογίνει αλήθεια;;; Δεν τους βγάζουν από τα μπουντρούμια μπας και κάψουν μερικές εκατοντάδες πλοία να τελειώνουμε να το πάμε και λίγο παρακάτω;

[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member]
(13-06-2016, 04:16 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote: ** τελικά η τιμωρία σου (απ'τους θεούς του Ολύμπου για την ύβρη σου) ήταν η φωνή .  Το μόνο που θα θύμιζε εσένα,  πέρα απ' το μπόι κι όγκο σου,  γιατί το σώμα και πρόσωπό σου  είναι κρυμμένα ,  brother Frankenstein.  Τη φωνή σου την πήραν οι θεοί  γιατί όταν είχες την ευκαιρία  να "εξιλεωθείς"  ενώπιον θεών κι ανθρώπων  μέσω της ιερής μονομαχίας,  εσύ συνέχιζες να προσβάλλεις τη μνήμη  αυτών που είχες βιάσει και σκοτώσει. Σε έσωσαν απ' τον βέβαιο θάνατο  κι αυτό νομιζω ήταν  για την ύβρη του Όμπρερυν  για το ότι σε είχε "σίγουρο"  ,  αλλά κι εσύ έγινες ένα ζόμπι,  "τυφλό" και υπάκουο. Ούτε όταν θα έρθει η ώρα (σου)  θα μπορέσεις να βγάλεις κραυγή, ιαχή, ουρλιαχτό ... (θα το σκεφτούν κι αυτό οι θεοί  κι αποφασίσουν στην ώρα τους)
Το μονο που δε σε συγχωρώ, αδελφέ  (για να μην μακρηγορώ  για το τι μ' έκανες  κι έκανες  κι είδα κι άκουσα ) ,  εκτός απ' τη φήμη που έδωσες πλέον στο περήφανο όνομα των Κληγκέν ,  είναι  ότι έκανες όλη μου τη ζωή να κινείται  γύρω απ' το μίσος που με έχτισες . Χαρά, πονος, λύπη  είναι για μένα = μίσος .  Πόσο μισώ το μίσος ... 

[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member] + από μένα! Αυτό ακριβώς! Πολύ ωραία τα έγραψες! Ούτε για τον εαυτό σου να μίλαγες  Tongue

(13-06-2016, 05:09 PM)Nica link Wrote: [quote author=SANDOR CLEGANE link=topic=10699.msg20904#msg20904 date=1465834600]


( * Μάι νέιμ ιζ  Σάντορ Κληγκειν)  Μάι μπραδεράκι που είναι βουβό **   : 
-  τελικά,  μάι μπράδερ,  τι ρόλο παίζεις;  ποιανού ορκισμένος φρουρός-φύλακας είσαι;  της μαμάς του βασιλιά  ή του βασιλιά;
αν, το πρώτο,  γιατί δε βγάζεις (σου βγάζουν)  την "άσπρη"  (ένα μεγάλο "μείον"  στους DD που δεν είναι άσπρη,  παρότι ψήφισα ότι για μένα είναι κι η καλύτερη αλλά και η ομορφότερη )  στολή του βασιλικού φρουρού;
Στην ουσία "τώρα"  έχουμε  -2 βασιλικούς φρουρούς  (τον Τζέιμι τον "παραιτήσανε" )

Εχεις δικιο. Μετα απο αυτη την επιθεση στους Σεπτ λογικα θα ζητησουν απο την μαριονετα-βασιλια να παρει τον Σαντορ απο την Σερσει.

[/quote]
[member=2769]Nica[/member] Aυτό πολύ θέλω να το δω κι εγώ
Fear cuts deeper than swords
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 8ο - No One - by Sword of the morning - 13-06-2016, 07:03 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)