Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Θέμα για ... ψιλοσυζήτηση
#1
Εδώ νομίζω ότι μπορεί να βάλουμε οποιοδήποτε θέμα  δεν έχει μπει σε τόπικ  κι επίσης θέμα το οποίο ίσως δεν χρειάζεται να υπάρχει ιδιαίτερο τόπικ.

Κι αρχίζω πρώτος ένα θέμα  κι όποιος θέλει ας πει τη γνώμη του.
Επίσης αν υπάρξουν κι άλλα θέματα , καλό θα ήταν  να αριθμηθούν ,  όπως και τα σχόλια  να αναφέρουν για ποιο θέμα ή  αρίθμηση έχει. (μιλάω υποθετικά  και αν  υπάρξουν άλλα παρόμοια θέματα )

τροπ/ση λόγω συγκέντρωσσης θεμάτων:

Quote: θέματα:
1   Πιστεύετε ότι το Τείχος θα διασπαστεί απ' τους "Άλλους"  κι ότι η τελική μάχη θα δοθεί στο Γουίντερφελ;

2  Μελισάνδρα:  Τι νόημα και ρόλο είχε που ήρθε εκεί;

3    περιμένω τον Ντάβος  για δράση ...

4 α) Πώς θα μπορούσε ο Τζον να πάρει πίσω το Γουίντερφελ  εκτός της ιστορίας που μας έδωσε η tv  σειρά;
β) … λίγο πριν τη μάχη που μας έδωσε  η σειρά;

5  Θάνατος Λυάννας

6 α) ποσο στρατο περιπου μπορουν να συγκεντρωσουν οι μεγαλοι οικοι μονοι τους διχως τους συμμαχους τους
β)  τι γίνεται με Μπόλτον  και για Άμπερ  ( στη σειρά πήγαν φανερά με Μπόλτον )

7  ο λόγος που δεν αναφέρθηκε το "σώσιμο του Kingwlanding απ' τον εμπρησμό"  και κατ' επέκταση    της ύπαρξης της τεράστιας ποσότητας της "άσβεστης φωτιάς"  ;

8   "Ενόραση του Σάντορ στη φωτιά: Τείχος, Άλλοι,  Βουνό-βέλος "

  Μπραν : μπορεί να βλέπει όλον τον κόσμο σε όποια εποχή θέλει μέσω των δέντρων κι ίσως κάποιων ζωικών οργανισμών

  Μπραν : ποιος είναι πλέον  ή ποιος ήταν         

   





           


θέμα :     Πιστεύετε ότι το Τείχος θα διασπαστεί απ' τους "Άλλους"  κι ότι η τελική μάχη θα δοθεί στο Γουίντερφελ;

Εγώ πιστεύω (μαντεύω)  πως ναι.
Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο (πώς; )  θα διαπεραστεί το Τείχος  και η τελική σκηνή θα παιχτεί στο Γουίντερφελ  και συγκεκριμένα στις κρύπτες.
Στοιχεία δεν έχω,  επαναλαμβάνω , μαντεύω.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Θέμα για ... ψιλοσυζήτηση - by SANDOR CLEGANE - 14-06-2016, 12:07 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)