Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πως θα τελειώσει η 6η σεζόν;
#21
(22-06-2016, 07:05 PM)greyworm link Wrote: Και εγώ θα ήθελα να δω τον Jon βασιλιά του βορρά.Το αξίζει άλλωστε.Αλλά κάτι τέτοιο δε μου φαίνεται πιθανό,απο τη μία η Σάνσα..γιατί να κάνει πίσω αυτή είναι η Σταρκ.Και απο την άλλη ο Μικροδάχτυλος,δε νομίζω να τον συμφέρει ο Τζον να γίνει άρχοντας του βορρά.Θέλει τη Σανσα σε αυτή τη θέση ώστε να την παντρευτεί και ουσιαστικά να ελέγχει βορρά και κοιλάδα.
Με την Ντανυ δε νομίζω να έμεινε να δούμε κάτι άλλο,ίσως μια σκηνή που να δείχνει οτι ετοιμάζονται να ξεκινήσουν για το ταξίδι στο westeros.
Το φαγοπότι στους frey ελπίζω να κρύβει κάτι σημαντικό..θα είναι απαράδεκτοι αν προσθέσουν ανούσιες σκηνές στο τελευταίο επεισόδιο.
Πιθανόν να μας δείξουν και Ντορν.και θέλω και δεν θέλω.απο τη μία σιχαίνομαι το ντορν αλλά απ την άλλη θα είναι πολύ κουφό να μη μας δείξουν κάτι,είχαμε τις εξελίξεις στο πρώτο επεισόδιο και μετά τίποτα.
Θα ήθελα να δω και κάποια σημαντική εξέλιξη με Εουρον.Είχα την εντύπωση οτι ο χαρακτήρας θα ήταν πιο σημαντικός και έχω απογοητευτεί.
Στο kings landing(που απ οτι φαίνεται εκεί θα είναι το ζουμί) διαβάζω απο αρκετούς για τη θεωρία με τη Σερσει(οτι θα τα κάψει όλα).
Εμενα μου φαίνεται κάπως τραβηγμένο ,ναι got βλέπω δεν υπάρχουν όρια  Tongue , αλλά και πάλι δε μου φαίνεται πολύ πιθανό σενάριο.
Υπάρχουν ενδείξεις στα βιβλία οτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο? Γιατί στη σειρά έχουμε μόνο τη μυστηριώδη συζήτηση με τον Καιμπερν. Και κάποιοι συνδυάζουν και τα οράματα του Μπραν,αλλά δεν είμαστε σίγουροι αν οι σκηνές ήταν απ το παρελθόν η το μέλλον.
Λοιπόν, στα βιβλία υπάρχουν όλες αυτές οι αναφορές ότι ο Αίρυς πλαισιωνόταν από αλχημιστές, αλλά μυστικά. Ο Τζέιμι επιβεβαιώνει ότι ο Αίρυς σκόπευε να κάψει όλη την πόλη πριν την πάρει ο Ρόμπερτ (αλλά δεν έχει πει κάτι τέτοιο στον Τύριον, απ' ό,τι θυμάμαι). Ο Αίρυς βασικά περίμενε ότι το υγρόν πυρ θα τον έκανε δράκο ή κάτι τέτοιο... (think)  Ίσως η μνήμη μου με απατάει, αλλά θυμάμαι ότι α) υπάρχουν μποτίλιες με υγρόν πυρ παντού κάτω από το Κινγκς Λάντινγκ, από το Σεπτ του Μπαίλορ ως το Κόκκινο Φρούριο, β) το υγρόν πυρ είναι ιδιαίτερα εύφλεκτο, γ) δεν σταματάει μέχρι να κάψει τα πάντα και για το επόμενο δεν ξέρω αν το διάβασα ή αν το φαντάστηκα, δ) το υγρόν πυρ είναι κάτι σαν κρασί πάνω κάτω, όσο περισσότερο χρονίσει τόσο πιο θεαματικά αποτελέσματα έχει.
Οπότε ναι, τα βιβλία σε προϊδεάζουν ότι κάτι θα παιχτεί. Το αν το κάνει η Σέρσεϊ ή όχι, είναι άλλο θέμα.
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply


Messages In This Thread
Απ: Πως θα τελειώσει η 6η σεζόν; - by Alyssane - 22-06-2016, 07:23 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)