Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 3ο - The Queen's Justice
#8
(31-07-2017, 02:57 PM)dervil13 link Wrote: I am the last Targaryen είπε. Νομίζεις Ντάνι μου  :o
(31-07-2017, 07:33 PM)Seviren link Wrote: Tα βιβλια που πρεπει ν'αντιγραψει ο Σαμ ειναι μαλλον αυτα που εψαχνε και ηταν προσβασιμα μονο στους μειστερ.Αυτη ειναι η αμοιβη του .  Big Grin

Τα ίδια σκέφτηκα ακριβώς! Ειδικά για τον Σαμ σκεφτόμουν πως επειδή τα βιβλία είναι παλιά (κοντεύουν να σαπίσουν είπε ο Αρχιμέιστερ), σίγουρα θα έχουν πολύ χρήσιμες πληροφορίες.


Οι σκηνές μάχης επικές αν και σύντομες, μου θύμισες αυτές του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών.

Η τιμωρία της Ελλάρια ήταν αναμενόμενη.

Ο Έουρον είναι ένα σεξιστικό και αηδιαστικό ανθρωποειδές.

Πολύ τον χάρηκα τον Τζον που δε γονάτισε, εχει μάθει πολλά και ο χρόνος που πέρασε με τον Μανς του έκανε καλό (I don't kneel). Η σκηνή πολυαναμενόμενη ήδη απ΄την 1η σεζόν, την απήλαυσα.

Η Νταινέρυς κλασική ξερόλας, τουλάχιστον άκουσε τον Τύριον. Περίμενα να της προτείνει ο Τζον να πάει στον Βορρά να τα δει με τα μάτια της αλλά δεν... Υποθέτω θα γίνει όμως. Είναι εντελώς ανίδεη με το τι συμβαίνει στο Γουέστερος αλλά επιμένει ότι είναι Βασίλισσα των 7 Βασιλείων. Μικρή είναι, θα μάθει θέλω να πιστεύω.

Φοβάμαι που θα πετάξει μόνη της, δε θέλω να πληγωθεί κανένα δρακάκι.

Δυνατή η σκηνή Τζέιμι-Ολέννα στο τέλος.

Η καημένη η Σάνσα, δεν έχασε μόνο τον Ρομπ και τον Ρίκον, έχασε και τον Μπραν, καθώς δεν είναι πια αδερφός της αλλά κάτι άλλο. Αν και περίμενα να δω την Άρυα στην πύλη, ανυπομονώ γι'αυτή τη συνάντηση.

Να δούμε τι θα κάνουν οι Άσπιλοι, χωρίς προμήθειες και τρόπο διαφυγής, θα εξακολουθούν να είναι πιστοί στην Νταινέρυς ή θα έχουμε αποστασία και ένα μέρος των κατοίκων της περιοχής να μισεί την Ντάνυ εξαιτίας τους;

"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 3ο - The Queen's Justice - by Venier - 31-07-2017, 08:15 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)