Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 3ο - The Queen's Justice
#12
[size=1em]Εμένα το επεισόδιο χθες στη συνάντηση Τζον Ντάνυ με έκανε και γέλασα πολύ. Σε γενικές γραμμές μπορεί να περιγραφεί και ως εξής:


Μισαντέι: Νταενερις Νταργκάριεν η πρώτη του ονόματος της.....


(πέντε χασμουρητά αργότερα)...


Η Άκαυτη...


Τζον (με ματιά στον Ντάβος): Πες και εσύ κάτι...


Ντάβος: Τζον Σνοου, Μεγαλειοτάτη.


Τζον (δεύτερη ματιά στον Ντάβος): Πες και κάτι ακόμα...


Ντάβος: Βασιλιάς του Βορρά...


Ντάνυ στον Τύριον όταν ο Τζον αρνείται να την αποκαλέσει Βασίλισσα του: Εσύ άλλα μου έλεγες...δεν με λέει βασίλισσα, που είναι η υπόκλιση που μου έταξες;


Τζον: Τι λέει; I am here just for the dragon glass. Τώρα όλοι σπίτι θα με λένε ανόητο, αν όχι κάτι χειρότερο, δίκιο έχουν είμαι...είμαι...μου πήρε το καραβάκι μου!!!


Τύριον:Παιδιά, παιδιά είναι νωρίς ακόμα...ας γνωριστείτε πρώτα...


_____


Σπίτι στο Winterfell ο Μπραν...δεν είναι ο Μπραν. Έχει περάσει σε άλλη διάσταση.


Σάνσα Σταρκ καλεί τον Μπραν Σταρκ, νόμιμο διάδοχο του Winterfell...


Απάντηση: Ο Μπραν Σταρκ, νόμιμος διάδοχος του Winterfell, απουσιάζει παρακαλώ αφήστε μήνυμα...ή η κλήση σας θα προωθηθεί στο κοράκι με τα τρία μάτια.


Σάνσα: Τι είναι αυτό; Που είναι ο αδελφός μου; τι τον κάνατε;  8-| 8-| 8-|


_


Ο Σαμ τελικά έχει να μάθει και άλλα πράγματα. Τι αναρωτιέμαι;


Επίσης ο διάλογος Βάρυς και Μελισάντρε...ακαταλαβίστικος.


Ο Euron πιστεύω είναι εξωγήινος, δεν υπάρχει άλλη εξήγηση για τις μαγικές του ικανότητες υπερ-διακτινισμού, ότι και αν πείτε δεν θα με πείσετε. Είναι εξωγήινος και μετά από αυτό θα τον ζητήσουν και στους Πειρατές της Καραιβικής και στη συνέχεια του Star Wars, να πρωταγωνιστήσει, πάει για διεθνή καριέρα.


Ωραίο το κλείσιμο με την Ωλλένα.


Φαντάζομαι πολύ μεγάλη δυσκολία φαντασίας αντιμετώπισε ο Τύριον να σκεφτεί πως Ελάρια, Γιάρα, Ολένα θα ήταν οι πρώτοι στόχοι αλλά δεν πειράζει...


Πως αλλιώς θα κλαφτεί η Ντάνυ στον Τζον στο επόμενο:


Ντάνυ: Χάνω σου λέω...ΧΑΝΩ!!!











[/size]
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 3ο - The Queen's Justice - by summer - 01-08-2017, 10:29 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)