Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall
#31
Είπα να το δω κι αφού είχε καλή ανάλυση και μετάφραση το είδα.

Δεν είδα όμως GoT , είδα όπως το 'πε η [member=3005]summer[/member]
Quote: Προσωπικά θα το βάλω στην κατηγορία Ζήνα και Ηρακλής σε κινηματογραφική διάσταση και θα το καταπιώ.  

Μακράν το χειρότερο που εχω δει
(Προπερνώ τις τηλεμεταφορές,  δε μ' αγγίζουν πλέον,  αν και στο παρακάτω σχόλιό μου θα μπουν έμμεσα *  )

Όντως υπήρχε αγωνία (σε όλους σας φαντάζομαι)  και πάνω στην αποκορύφωση στον παγωμένο βράχο,  σταματώ με pause
για διάλειμμα .  Καθησυχάζω τον "κόσμο"  λέγοντας του ότι " Όπου να 'ναι θα φανούν οι δράκοι. Είναι πίσω απ' τη ραχούλα" .
Και μόλις πάτησα τη συνέχεια, φωτιά πλημμύρισε την οθόνη.  Ήρθαν οι δράκοι!!  Και συνεχίζω να λέω " Να ο Τζέντρυ είναι σα να έτρεξε  μέχρι το Λιντλ,  το κοράκι όχι μόνο έφτασε  αλλά κι η Ντάνυ  γύρισε  σα να 'ρθε απ' τα ΚΤΕΛ!  * "  Κι όλα αυτά  ενώ στέκονταν στο βράχο ,  πόση ώρα άραγε **  ,  μέχρι ο Σάντορ,  σαν παιδάκι,  που έριξε τις πέτρες  και τότε το ένα ζόμπι  το πήρε "προσωπικά" και έκανε την κίνηση αυτόνομα ... 
Το πιο καλό όμως το σχολίασε μέλος της οικογένειας μου  για το πού και πώς βρήκαν τις αλυσίδες. Έχουν blacksmith τα ζόμπι  ή τα σούφρωσαν απ' το διπλανό (τρόπος του λέγειν) ναυπηγείο;

**  σε σχέση με το ταξίδι Τζέντρυ, κοράκι, δράκοι

Σίγουρα αν δεν υπήρχε το φόρουμ αυτό,  δε θα καθόμουν να σπαταλήσω  φαιά ουσία γι' αυτό που είδα.

ΥΓ: Γιατί, Μάρτιν,  μας άφησες;
ΥΓ2:  Είδα επίσης και χθες μια "πατάτα" (το τέλος) !!  το "the split" με το Μακαβόι


A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall - by SANDOR CLEGANE - 17-08-2017, 05:35 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)