Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 7ο - The Dragon and the Wolf
#19
(28-08-2017, 03:09 PM)aggelos87 link Wrote: [size=0.7em]O διάλογος τους ήταν:[/size]
Show Content

[size=0.7em]Απ αυτό φαίνεται πως ο Τύριον δεν ήξερε μέχρι εκείνη την στιμή πως ο Τζον γονάτισε στην Νταινερυς, Και πως δεν έχει κανέναν σκοπό να καταστρέψει την οικογένεια του[/size]

[size=0.7em]Βλέπωντας τον Τζον να κοιμάται με την Νταινερυς ίσως να σκέφτηκε πως αυτά που του είπε η αδερφή του μπορεί να έχουν κάποια βάση. Αν η συζήτηση που είχε με την αδερφή του (που δεν την είδαμε και ολόκληρη) τον έκανε λίγο πιο φιλικό απέναντί της τότε νομίζω πως δικαιολογείται να μην βλέπει με καλό μάτι αυτή την 'συμμαχία'[/size]

[size=0.7em]Αυτή την αίσθηση μου έδωσε τουλάχιστον την ώρα που το παρακολουθούσα[/size]

[size=0.7em]Αν λάβουμε πάντως υπόψιν και την επιμονή του να βρεθεί διάδοχος της Νταινερυς για την περίπτωση που... Τότε πάμε αλλού[/size]


Aν δεις το inside the episode θα ακούσεις πως όλο το σκηνικό από μεριά της Σερσει είναι μια μπλόφα. Όποτε έρχεται η ερώτηση κλειδί που είπα και προηγουμένως η και ο Τυριον είναι ο πανχαζος number 2 (το number 1 ανήκει δικαιωματικά στον john aegon targaryen που is killing it), το οποίο και φυσικά και παίζει μετά από αυτό το σενάριο, η γιατί σαν φαν θέλω να πιστεύω πως Τυριον δεν είναι χαζός, κάνει και αυτός το δικό του παιχνίδι και μια μάτια ανησυχίας για το δικό του παιχνίδι παίρνουμε όταν βλέπουμε την ένωση Dany και john, που δεν πιστεύω ότι τον ανησυχεί η Σερσει αλλά η ίδια η Ντανυ. Μην ξεχνάμε πως ο ίδιος θεωρούσε καλή τη συμμαχία με τον Τζον αλλά μέχρι εκεί..όχι και να θυσιαστούμε κιόλας.


Απλώς αυτή η σκοπιά ότι ναι ζηλεύει πιθανόν να δικαιολογεί σεναριακά και την ευκολία του να στείλει τον Τζον στους παγετώνες, δίκη του ιδέα ήταν, αλλά όχι φυσικά την Ντανυ όπου στην ουσία της λέει να τους αφήσει γιατί δεν αξίζει το ρίσκο, άρα τι; αναγνωρίζει η τη χαζομάρα η την επικυνδινοτητα του σχεδίου του;


Άσχετο θα σχολιάσω αργότερα γιατί δεν έχω χρόνο, αλλά δεν ξέρω πραγματικά ποιος είναι ποιο βλάκας εδώ...


Ο Τυριον που πιστεύει τη Σερσει; η Σερσει που νομίζει πως μπλοφάρει τον Τυριον; ο Τζον που όπου του πουν τρέχει; ο Μπραν που του έρχονται κάτι φλάσιες και χωρίς λόγο; η Ντανυ που για να μην χάσει το κελεπούρι τυφλώθηκε από έρωτα και westeros ξέχασε και ότι της υποσχέθηκε ο Kal drogo κάτω από τα βουνά και εμπιστεύεται έναν ξενο νανο και έναν ήρωα που χρειάζεται ολόκληρο επιτελείο διασωσης και κάνει δώρο δράκους; αμφιταλαντεύομαι...


[member=3086]Aslan[/member], [member=396]arwyn[/member] συμφωνώ και επιεικής σας βρίσκω,
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 7ο - The Dragon and the Wolf - by summer - 28-08-2017, 04:16 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)