Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πατρότητα της Daenerys
#1
Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα και ελπίζω να μην ανοίγω νεό τόπικ, αλλά μόνο σε μένα φάνηκε παράξενο πως η Rhaella γέννησε την Ντάνυ 9 μήνες πριν την κατάληψη του ΚΛ; Ξέρουμε πως ο Παράφρων Βασιλίας είχε σαστίσει τελείως, φερόταν βίαια στη γυναίκα του και πως την είχε εσώκλειστη στο Κοκ. Φρούριο. Του ήρθε ξαφνικά η όρεξη για ....φίκι φίκι, ενώ είχε χαθεί η Μάχη της Τρίαινας, είχε σκοτωθεί ο πρωτότοκος γιος και διάδοχος Rhaegar (είχε όμως καβάτζα 2 ακόμα ζωντανούς κληρονόμους για να μη σβήσει η δυναστία) και σχεδίαζε να κάνει το ΚΛ μπουρλότο, ενώ ο Νεντ Στάρκ κάπλαζε να πάρει την πόλη;

Ξέρουμε πως έδιωξε την Rhaella και τον Viserys στο Dragonstone με το που χάθηκε η Μάχη της Τρίαινας και πως η Daenerys γεννήθηκε 9 μήνες μετά, και όχι 1-2. Άρα όταν δραπετεύσαν στο Dragonstone η Βασίλισσα δεν είχε ιδέα για την εγκυμοσύνη της. Όλο αυτό το χρονικό διάστημα, σε συνδυασμό με την παραφροσύνη του Αέρυς σε μια δεδομένη περίοδο που όλα γύρω του καταρρέανε και ο ίδιος έβλεπε εχθρούς παντού, ε εμένα δεν μου πολυκολλάνε.

Πήγε δηλαδή ο Παράφρων Βασιλίας ένα βράδυ στην κάμαρα της γυναίκας του και είπε " Χάσαμε τα πάντα, πάρε το παιδί και φύγετε για Dragonstone και επί την ευκαιρία έλα να σου πατήσω έναν .... (ας μην το πω) για το καλό ταξίδι;

Μήπως τελικά άλλος είναι ο πατέρας;
Olga Markatou, First of her Name, Bouboulina of the Narrow Sea, Queen of the Tomatoes and Protector of Palaio Psychiko
Reply


Messages In This Thread
Πατρότητα της Daenerys - by Dimibon - 25-01-2018, 03:02 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)