Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 6ο - The Iron Throne
#7
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

Αυτό ήταν-

ΜΠΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ο Τζον δολοφόνησε την Νταινέρυς γιατί 'μουρλάθηκε' (σε τρία επεισόδια!!!), και τι κάνει ο Ντρόγκον; Πετάει μακριά. Οι Άσπιλοι; Χέ***καν. Οι Ντοθράκι που ακολουθούν μόνο καλ ή καλήσι, και ειδικά οι καβαλάρηδες του αίματος που φρουρούν μέρα νύχτα την καλήσι; Μπαααα

Ο Μπραν Βασιλιάς. Ο Μπραν. Του οποίου η ιστορία ποτέ δεν είχε σχέση με τα πολιτικά, μόνο με το μτεαφυσικό της ιστορίας. Είναι λες και η Άρυα ήταν αυτή που σταμάτησε την απειλή των Άλλων... wait. Και γιατί ακριβώς ο Νότος να δεχθεί ένα Βόρειο για βασιλιά; Γιατί ο Νότος να δεχθεί το Βορρά ανεξάρτητο. Το Ντορν δεν θα ζητήσει τη δικιά του ανεξαρτησία; Τα Σιδερένια Νησιά;

Ο Μπρον Θησαυροφύλακας. Χρεοκοπία σε 10... 9... 8...

'Ο μοναχικός λύκος πεθαίνει, αλλά η αγέλη επιβιώνει... και μετά διασκορπίζεται.'

Ας δούμε τις ιστορίες των χαρακτήρων.
  1. Ο Μπραν μαθαίνει πώς να ανοίξει το τρίτο του μάτι και να γίνει το Κμτ3Μ για να... κάνει τίποτα απολύτως.
  2. Η Άρυα έγινε απρόσωπη δολοφόνος, αναγκαίο skill για την ανακάλυψη της ηπείρου δυτικά του Γουέστερος, το Αμέρικος
  3. Η Νταινέρυς ξεκίνησε από το μηδέν για να γίνει βασίλισσα, μετά να απελευθερώσει τους σκλάβους, με σκοπό να σπάσει τον τροχό, και τελικά πέθανε 30 λεπτά πριν λήξει το επεισόδιο, με όχι έναν αλλά δύο τροχούς στο τέλος
  4. Ποιο ήταν το νόημα του Βάρυς
  5. Και του Τζον επίσης; Όχι σοβαρά
  6. Ο Σαμ έφυγε από την Ακρόπολη για να μην γίνει μέιστερ... για να καταλήξει μέιστερ με παιδί όπου να 'ναι
  7. Οι Άλλοι ήταν κομπάρσοι στην ίδια τους την σειρά
  8. Ο Τζέιμι ξεκίνησε ως ένα τομάρι που θα έκανε αποτρόπαια πράγματα για χάρη της αδερφής του... για να καταλήξει ένα τομάρι που θα έκανε αποτρόπαια πράγματα για χάρη της αδερφής του.

Αλλά το αγαπημένο μου, που παίρνει βραβείο, είναι ότι ο Ραίγκαρ και η Λυάννα στο τέλος δεν είχαν καμία σημασία! Ούτε μια κρίση ταυτότητας, ούτε τίποτα! Ο Τζον έμαθε ότι ο πατέρας του είναι θείος του και η θεία του μητέρα του, και πώς αντέδρασε; Πώς τον άλλαξε η αποκάλυψη; Τι έφερε αυτό το μυστικό; Την τρέλα της Ντάνυ; Cool story bro. Ο Ραίγκαρ προκάλεσε ολόκληρο πόλεμο, έφερε ακούσια την καταστροφή της οικογένειάς του, πέθανε στην τρίαινα ώστε τελικά ο Τζον να λέει δύο φράσεις στην όγδοη σεζόν: 'U r mah kween' και 'I don wunt it'.

(20-05-2019, 12:54 PM)nirne link Wrote: Θρήνος κι οδυρμός σήμερα.
Οι δυο αγαπημένοι μου χαρακτήρες... χαμένοι... και μάλιστα έτσι...
Δύσκολο να πω αντίο... Πολύ...
Εγώ δεν είμαι καν μεγάλη φαν του Τζον και της Ντάνυ και πόνεσα.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 6ο - The Iron Throne - by Alysanne T. - 22-05-2019, 11:43 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)