Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καλως σας βρήκαμε-Πρωτη γνωριμία!
#74
[member=3468]Kryptiae[/member] ,
για :
-
Quote: Καλησπερα και απο εμενα. Κωστας απο θεσσαλονικη.       
πριν από αρκετά χρόνια θα μπορούσα κι εγώ έτσι να ξεκινήσω!
-
Quote:  Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν βγει τα 2 τελευταια βιβλια ακομα και θα μεινω με την περιεργεια και δεν μαρεσει αυτο... 
Για την πρώτη υπογράμμιση,  συμπάσχουν μαζί σου κάποια εκατομμύρια στον κόσμο !
για τη δεύτερη,  δεν μπορώ να πω τίποτα είναι "δικό σου"
-
Quote:  αν και βιβλιοφαγος,
  φράση-λέξη  "κλειδί"
&
Quote:  αν διαβασω τα βιβλια η σειρα θα μου φαινεται "λιγη" μετα.συγκριτικα παντα... 
&
Quote: Εσυ προφανως τα διαβασες! Για πες μου, πως σου φαινεται η σειρα ενω εχεις διαβασει τα βιβλια; 

Έχουν γραφτεί πολλά  στο φόρουμ κι έχω γράψει κι εγώ    οπότε δε θα επεκταθώ,  αλλά όπως  έγραψα πιο πάνω η λέξη κλειδί είναι
"βιβλιοφαγος" ...
Αν είσαι λοιπόν  κι έχεις τα βιβλία (και μακάρι να βγουν και τα υπόλοιπα)  δεν έχεις τίποτα να περιμένεις  (  πραγματικά αλλιώς θα ξεκινούσα  κι αλλιώς βγαίνει,  οπότε προσαρμόζομαι στο "τώρα"  και παίρνεις την απάντηση πιο γρήγορα απ' ότι θα ... )  άσε που οι δυο τελευταίοι κύκλοι της τηλεοπτικής σειράς  είναι  κάτι σαν ένα παράλληλο σύμπαν (άλλη εκδοχή  παίρνοντας άλλους "παράδρομους"  ) ,  οπότε διαβάζοντας τα τελευταία (μέχρι στιγμής) βιβλία  θα διαβάσεις κάτι διαφορετικό (βέβαια μιλάω σχετικά κι όχι απόλυτα)  -  άρα θα απολαύσεις  τα βιβλία!
Τώρα για μένα:  όπως έχω ήδη γράψει,  η τηλεοπτική σειρά  με " 'εμπασε"  στοn κόσμο  των βιβλίων του Μάρτιν  και όταν είχα φτάσει και τελειώσει στο 3β' βιβλίο ,  η τηλεοπτική σειρά πλέον  μου είναι μια πολυτέλεια , όχι απαραίτητη  κι ανυπομονώ για το τέλος των βιβλίων. 
Έχω γίνει "κακός" κριτής πολλές φορές  της tv σειράς  αλλά παράλληλα  δεν ξεκολλάω τα μάτια μου.
Και το τελευταίο:  αν δεν υπήρχε η tv σειρά ,  το πιο πιθανό ("στάνταρ άσσο" στο στοίχημα -  που δεν παίζω ποτέ )  αυτό το φόρουμ να μην υπήρχε.
Οπότε είτε έτσι είτε αλλιώς ( τι γράφω...  ,  τώρα ψάχνω να βρω  το "αλλιώς",  αλλά οκ,  τρόπος του λέγειν  - μη ρωτάτε ποιος είναι ο "λέγειν",  αυτή τη στιγμή είμαι εγώ  -  damned *   !!  ξέχασα τι ήθελα να γράψω,  αλλά θα θυμηθώ ... )
ας  απολαύσουμε  ό,τι  μας δίνεται  (ουφ!... )

*   θέλω να βρίσω στα αγγλικά  (ε, το πρώτο που μαθαίνεις σε μια ξένη γλώσσα είναι οι βρισιές),  καλά έβρισα; εννοώ ως προς την έκφραση  ...

Σύνοψη :  Να τα διαβάσεις. Να τα διαβάσεις.  (μερικά πράγματα ,  όσο και να αγαπάμε τα βιβλία,  δε γίνεται  να αποδοθούν με γραπτό τρόπο,  θέλει να φαίνεται κι η έκφραση ...
  Άρα εδώ  παίρνουν  ένα μεγάλο +  , με κατοχύρωση του  "10" ,  οι ηθοποιοί  της σειράς,  όπως κι όταν προσπαθούν να μας δώσουν,  αυτό που δεν μπορεί μόνο η εικόνα  αφού αναφέρομαι  στις σκέψεις & συναισθήματα,  τα συναισθήματά τους με τις εκφράσεις τους,  δίνοντας ο κάθε ηθοποιός τη δική του ερμηνεία κι απόδοση )

ΥΓ:  Kryptiae ,  δες  και κάτι σχετικό με βιβλία  ( από :    http://westeros.gr/index.php/topic,10557.300.html    )
Show Content

ΥΓ2 :  (to me : )  Λες να σπάσω την παράδοση  και να μην κάνω τροποποίηση (θα πανηγυρίσω ! ) ;  Θα φανεί σε λίγο:
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Καλως σας βρήκαμε-Πρωτη γνωριμία! - by Παγουράς - 27-01-2013, 03:06 PM
Απ: Καλως σας βρήκαμε-Πρωτη γνωριμία! - by SANDOR CLEGANE - 19-08-2016, 07:42 AM
Καλως σας βρήκαμε-Πρωτη γνωριμία! - by winter is coming - 14-04-2013, 09:51 AM
Καλως σας βρήκαμε-Πρωτη γνωριμία! - by Fire & Blood - 22-04-2013, 07:57 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)