Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 09 - Rains of Castamere
#6
Από τη μία να μπαίνει εξεταστική κι από την άλλη να θες εδώ και τώρα να μάθεις τι γίνεται σε όλα τα επόμενα βιβλία και να τα μελετήσεις όλα...

Αποκλείω το γεγονός ότι η Άρυα έπεσε νεκρή, [spoiler=Spoiler:2nyk3gv0]βασικά περιμένω να χρησιμοποιήσει το νόμισμα που πήρε από τον Τζάκεν Χ'γκαρ και να ψαχτεί προς Μπράβος. Δεν έχω προχωρήσει αρκετά στα βιβλία και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να είναι spoiler, εάν όμως ισχύσει κάτι τέτοιο, θα παρακαλέσω να μου το προδώσετε με ενα ΝΑΙ η Όχι Big Grin Big Grin [/spoiler:2nyk3gv0]

Έπειτα, ανυπομονώ να δω πως θα υποδεχτούνε τον Τζον Σνόου, όπου κι αν πάει αυτός, αφού θα πάει είτε ως Wildling είτε ως Φρουρός που δεν είναι στο Castle Black. Ας μην ξεχνάμε πως το Γουίντερφελ, που είναι και το πρώτο μέρος όπου θα τολμούσε να πάει ένας ΣΤΑΡΚ, δεν υφίσταται πλέον και δεν ξέρω τι ενημέρωση έχει λάβει ο Τζον για τα του Οίκου του.

Κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται για το πιο σοκαριστικό επεισόδιο της σεζόν αλλά ολόκληρου του GoT, όσο σοκ έπαθα και μισώ το σήριαλ εδώ και 2 ωρίτσες, άλλο τόσο θα το γουστάρω στη συνέχεια για τους ίδιους λόγους.

Προσωπικά έτσι ξαναένιωσα για σήριαλ/ταινία, μόνο με το πέρας του τελευταίου επεισοδίου της 4ης σεζόν, στο Dexter (όσοι έχετε δει Dexter, σίγουρα θυμάστε για ποια σκηνή λέω).

ΥΓ Βλέπω την υπογραφή σου στο τέλος της περιγραφής, \"The North Remembers\", αλλά έχω 1 παρατηρησούλα.

Όταν λες The North, εννοείς και το μ**** τον Μπόλτον; Είχα αρχίσει να τον γουστάρω αλλά μόλις διάβασα όσα γράφεις στην περιγραφή του επεισοδίου ( (Ο ισχυρότερος νόμος του κόσμου, είναι ο νόμος της φιλοξενίας. Είναι κατάρα από Θεούς και ανθρώπους, να βλάψεις κάποιον φιλοξενούμενο σου) ), κατάλαβα ότι τόσο ο Οίκος Μπόλτον όσο και οι Φρέυ, δεν έχουνε κανένα μέλλον στο τέλος των βιβλίων, όταν αυτά βγούνε τέλος πάντων, δεδομενου ότι στον κόσμο του Γουέστερος υπάρχουν Γίγαντες, Θεοί, Γουάργκς και άλλα περίεργα, άρα πιστεύω ότι οι Θεοί θα τιμωρήσουν με κάποιον τρόπο αυτούς τους Οίκους (η έστω τους Φρέυ, που φιλοξενήσανε το γάμο).
Reply


Messages In This Thread
Επεισόδιο 09 - Rains of Castamere - by tane22 - 03-06-2013, 09:52 AM
Επεισόδιο 09 - Rains of Castamere - by warlord6 - 03-06-2013, 02:09 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)