Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απολογισμός 3ής σεζόν(περιέχει spoiler 9ου επεισοδίου)
#10
Quote:
\"Atropos\":8j1t5ytw Wrote:Δεν ξέρω που να πρωτοδιαφωνήσω... :?

Ελευθερα.Αν διάβασες γράφω πως είναι η άποψη μου.Όμως,δεν βλέπω να αναφέρεις κάποιο επιχείρημα,απλώς γενικολογείς.

Ναι, το ξέρω, απλά δεν ήθελα να αρχίσω να αραδιάζω το γιατί κατ\'εμέ ο 3ος κύκλος ήταν καλύτερος απ\'τον 2ο ειδικά, όσον αφορά τα πόσα πράγματα έγιναν, σημαντικότατα για τη σειρά.
Και οι 3 κύκλοι φυσικά ήταν ένα συνεχόμενο buildup μέχρι τα όσα έγιναν στο 9ο επεισόδιο τους.
Από εκεί και πέρα, έχοντας διαβάσει τα βιβλία, εγώ και όσοι τα διάβασαν από την παρέα μου, από την 1η μέρα περιμέναμε τον RedWedding ως το συνταρακτικότερο γεγονός τους και δεν απογοητευτήκαμε, ίσα ίσα.

Τι να πρωτωπω;
Για τα wildlings και όσα μάθαμε για το Βορρά;
Για τις ανατροπές στο Kings landing;
Για τις ΕΠΙΚΕΣ σκηνές Jaime-Brienne;
Για το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ χαμό που έγινε στο σπίτι του Κρέιστερ;
Για το Ντρακάρυς;
Για τις 3 βδέλες και τις γενικές μηχανοραφίες της Μελ;
Τους Άλλους με το Δρακόγυαλο;
Για τα όσα έγιναν και μάθαμε για την Brotherhood Without Banners;
Το γάμο Σάνσα-Τύριον;
Το ότι η Άρυα πλέον είναι με το Hound?
Και φυσικά το 9ο επεισόδιο που ήταν για μένα ότι καλύτερο έχω δει τηλεοπτικά since το επεισόδιο του House MD που μαθαίνουμε το πως τραυμάτισε το πόδι του...

+ Το πολύ καλό casting των νέων χαρακτήρων.
+ Τα ανεβασμένα γραφικά σε σχέση με τις προηγούμενες (σσ. βλ. δράκοι)

Όλα τα παραπάνω είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΑ για την ιστορία σίγουρα ενδιαφέροντα να παρακολουθείς, σίγουρα ξεχνάω και κάποια σημεία, αλλά πιστεύω ότι η σαιζόν δεν έκανε καμια κοιλιά.
Ακόμα και οι αγαπούλες Τζον-Ίγκριτ και Ρομπ-Ταλίσα είχαν τον στόχο να μας δείξουν εντονότερα τις σχέσεις τους για να φανεί καλύτερα το τραγικό τέλος τους.
Το μόνο που δε μου άρεσε στη σαιζόν ήταν οι χαζομάρες με τον Πόντρικ στην αρχή, που τις βρήκα 100% ανούσιες..

Για όλα αυτά, πραγματικά δεν πιστεύω ότι η σαιζόν ήταν κατώτερη των προηγούμενων σε καμία περίπτωση.
Reply


Messages In This Thread
Απολογισμός 3ής σεζόν(περιέχει spoiler 9ου επεισοδίου) - by atropos - 07-06-2013, 05:50 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)