Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιόν Βασιλιά θα προτιμούσατε?
#30
(22-06-2014, 03:30 PM)Jons Spearwife link Wrote: [quote author=Aerion Targaryen link=topic=10355.msg12717#msg12717 date=1403450055]
Διαφωνώ κάθετα. Οι Ταργκ αυτό που έκαναν ήταν να κλέψουν όπως λες 7 βασίλεια και να αρχίσουν μια δυναστεία που το μονό που έκανε ήταν να πλήττει την επικράτεια με πολέμους, από τους οποίους οι πιο πολλοί ήταν λόγο των ενδοοικογενειακών διαμαχών, να προσβάλει τα ιερά και τα όσια όλων των «φυλών» και να μην προσφέρει τίποτα παρά μόνο την καταστροφή. Το δικαίωμα της επανάστασης είναι από τα αναφαίρετα δικαιώματα του ανθρώπου. Δεν ξέρω αν το έχεις διαβάσει αλλά στα βιβλία αναφέρεται ότι και οι άρχοντες έχουν υποχρέωση στον λαό και οι Ταργκ δεν το σεβαστήκαν ώσπου το σχοινί  έσπασε. Τι έπρεπε να κάνουν να καθίσουν και να δέχονται τα πάντα?
[/quote]

Τί λες ρε φίλε μου,αυτά που λες ισχύουν στον σημερινό μας κόσμο (το δικαίωμα επανάστασης είναι αναφαίρετο δικαίωμα του ανθρώπου).Εκεί υπάρχει βασιλεία.Από την στιγμή που ήρθαν οι Ταργκαίρυεν άρχισαν οι ένδοξες μέρες του Γουέστερος,αυτό που έκαναν ήταν να τα ενώσουν και να δημιουργήσουν μία ισχυρή αυτοκρατορία (με πόλεμο το κάνανε αλλά έτσι είναι ο κόσμος,και ο Στάννις με πόλεμο θέλει να πάρει τα βασίλεια,και ο Ρόμπερτ με πόλεμο έκλεψε τον θρόνο).Όταν μιλάμε για Σιδερένιο Θρόνο και 7 ενωμένα βασίλεια μιλάμε για Ταργκαίρυεν,οι Μπαράθυον δεν έχουν δικαίωμα στον Σιδερένιο Θρόνο,οι Ταργκαίρυεν τον δημιούργησαν.Άμα δεν θέλαν και καλά την τυραννία των Ταργκαίρυεν δεν θα πήγαινε ο Σφετεριστής να έκλεβε τον θρόνο,γιατί νομίζεις το έκανε;Για την Λυάννα;Είναι σα να μου λες πως οι Αχαιοί επιτέθηκαν στην Τροία για την Ελένη.Άμα το πας έτσι οποιοσδήποτε θα είχε δικαίωμα στον θρόνο,για πες το αυτό στον Στάννις να δούμε τι θα σου πει!Ο καθένας θέλει τον θρόνο αλλά αυτός που τον έχτισε τον αξίζει.
BURN THEM ALL
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: Απ: Ποιόν Βασιλιά θα προτιμούσατε? - by Aerion Targaryen - 22-06-2014, 03:45 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)