Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιόν Βασιλιά θα προτιμούσατε?
#43
Καταρχάς δεν μίλησα ποτέ για Daenerys,μίλησα για Targaryen (που σημαίνει πως άμα ο Aegon είναι όντως ο γιός του Rhaegar ή/και ο Jon είναι και αυτός γιός του έχουν ισχυρότερο διακίωμα στον θρόνο από την Dany).Βέβαια φαντάζομαι στην περίπτωση αυτή που δεν υπάρχει καν άλλος Targaryen ίσως και να γινόταν η Dany να γίνει βασίλισσα (δεν είναι αυτό το θέμα όμως).Τώρα βαριέμαι καν να ανοίξω συζήτηση για το πόσο ο Rhaegar ήταν αγαπητός ή κατά πόσο οι Targaryen έχουν πιο πλούσια και σημαντική ιστορία από τους περισσότερους οίκους του Westeros.Αυτά που μου λες ότι ο Tommen είναι Baratheon δεν ισχύουν,όλοι το ξέρουν και ο Jon Arryn αυτό που έκανε δεν ήταν να στέψει τον Robert αλλά να αρνηθεί να δώσει τα κεφάλια τους στον Aerys.Σημασία έχει όμως ποιός από τους τωρινούς διεκδικητές αξίζει να πάρει τον θρόνο και σε αυτό πρέπει να ασχοληθούμε.Βάση της λογικής σου ''όποιος θέλει να επαναστατήσει μπορεί να το κάνει και τότε θα είναι μια χαρά σωστό'' τότε ο οποιοσδήποτε έχει δικαίωμα στον Σιδερένιο Θρόνο.Βάση της λογικής μου βασιλιάς του Γουέστερος πρέπει να είναι ο νόμιμος διάδοχος της οικογένειας που στην ουσία έχτισε το βασίλειο (πριν δεν υπήρχε ενωμένο βασίλειο όπως όλοι ξέρουμε).Αυτή είναι η γνώμη μου,τέλος.
BURN THEM ALL
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Ποιόν Βασιλιά θα προ - by Aerion Targaryen - 22-06-2014, 07:50 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)