Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιόν Βασιλιά θα προτιμούσατε?
#55
(23-06-2014, 09:19 AM)atropos link Wrote: Jon's Spearwife, όχι, σαν ψώνιο δεν ακούγεσαι! Έχει πολύ ενδιαφέρον - για μένα έστω - να βλέπω κάποιον(α) που μπορεί και θυμάται όλα όσα θυμάσαι εσύ, έτσι ώστε να μπορεί και να αποκτήσει μια συλλογιστική πορεία στη σκέψη του(ης), η οποία να είναι σωστά δομημένη.  Απλά είναι να μην προσπαθίσει κάποιος να σε πείσει για μια διαφορετική άποψη σχετικά με τη δική σου (το προσπαθισα κ εγώ όπως και πολλοί άλλοι κατά καιρούς, και έφαγα τα μούτρα μου... touché)!

Aerion Targaryen (φιλικά στα γράφω, αν δε σε ενδιαφέρει, αγνόησε με) προσπάθισε να μη γράφεις νευριασμένος γιατί χάνεις και το δίκιο σου. Η Jon's Spearwife μπορεί να σε διαολίζει αλλά είναι απλά SUPER ισχυρογνόμων (και με το δίκιο της, μιας και έχει τις γνώσεις για να backup τα λεγόμενα της).

Έχετε ωραίο debate και το χαλάτε με τα νεύρα, παλιόπαιδα!

Και sorry για το off topic  Tongue

For the record, για μένα οι Ταργκάρυεν αφού ξεκληρήστηκαν, έχασαν το δικαίωμα τους στο θρόνο (You Snooze, You Loose!). Ο Στάνις είναι ο αληθινός βασιλιάς αυτή τη στιγμή (παρότι η Spearwife θέλει και DNA test, το westeros τόχει τούμπανο...), αλλά η αλήθεια είναι ότι ο ισχυρότερος έχει και το μεγαλύτερο "αξίωμα"... Αν η Ντάνυ ποτέ αποφασίσει να σηκωθεί απο τον κώλο της και να περάσει απέναντι, εάν το κάνει σωστά, τότε ο κόσμος θα την ακολουθίσει (επειδή θα είναι η ισχυρότερη, γιατί κανένας στον κόσμο αυτό δεν είναι κορόιδο να πάει με τον ηττημένο!)

Απ'ότι φαίνεται είναι ώρα να ξεκληριστούν και οι Baratheon  Tongue.Έχεις δίκιο που μου λες να μην νευριάζω αλλά φαίνεται κανένας δεν μπορεί να καταλάβει αυτό που λέω.Είναι σαν να μου πεις πως οι Bolton αφού πήγαν στο Winterfell και έχουν ξεκληριστεί οι Stark αυτοί αξίζουν να είναι οι άρχοντες του Winterfell.Αυτό που προσπαθώ τόση ώρα να εξηγήσω είναι πως οι Targaryen αξίζουν να είναι βασιλιάδες γιατί αυτοί ήταν που χτίσαν το βασίλειο,το ένωσαν και βασίλευαν τόσα χρόνια.Είναι ακριβώς η ίδια λογική με τους Stark.Είναι σα να μου λες πως αφού έγινε ο γάμος κτλπ με την (ψεύτικη) Arya Stark τώρα άλλαξε η σειρά διαδοχής και άρχοντες του Winterfell πρέπει να μείνουν οι Bolton.Ό,τι έγινε στο παρελθόν δεν μπορεί να αλλάξει φυσικά και ούτε δεν μπορούσαν οι άλλοι οίκοι να ανεχτούν αυτά που έκανε ο Aerys αλλά τώρα οι Targaryen πρέπει και αξίζουν περισσότερο από όλους να ανεβούν στον Σιδερένιο Θρόνο ΤΟΥΣ.
BURN THEM ALL
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Ποιόν Βασιλιά θα προτιμούσατε? - by Aerion Targaryen - 23-06-2014, 09:36 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)