Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιόν Βασιλιά θα προτιμούσατε?
#56
(23-06-2014, 09:36 AM)Aerion Targaryen link Wrote: Απ'ότι φαίνεται είναι ώρα να ξεκληριστούν και οι Baratheon  Tongue.Έχεις δίκιο που μου λες να μην νευριάζω αλλά φαίνεται κανένας δεν μπορεί να καταλάβει αυτό που λέω.Είναι σαν να μου πεις πως οι Bolton αφού πήγαν στο Winterfell και έχουν ξεκληριστεί οι Stark αυτοί αξίζουν να είναι οι άρχοντες του Winterfell.Αυτό που προσπαθώ τόση ώρα να εξηγήσω είναι πως οι Targaryen αξίζουν να είναι βασιλιάδες γιατί αυτοί ήταν που χτίσαν το βασίλειο,το ένωσαν και βασίλευαν τόσα χρόνια.Είναι ακριβώς η ίδια λογική με τους Stark.Είναι σα να μου λες πως αφού έγινε ο γάμος κτλπ με την (ψεύτικη) Arya Stark τώρα άλλαξε η σειρά διαδοχής και άρχοντες του Winterfell πρέπει να μείνουν οι Bolton.Ό,τι έγινε στο παρελθόν δεν μπορεί να αλλάξει φυσικά και ούτε δεν μπορούσαν οι άλλοι οίκοι να ανεχτούν αυτά που έκανε ο Aerys αλλά τώρα οι Targaryen πρέπει και αξίζουν περισσότερο από όλους να ανεβούν στον Σιδερένιο Θρόνο ΤΟΥΣ.

Το θέμα είναι ότι δεν μπορεί να έχουν όλοι την ίδια άποψη για τα πράγματα και ευτυχώς δηλαδή, αλλιώς δε θα υπήρχε λόγος να γίνεται συζήτηση. Πιστεύω ότι δεν είναι ανάγκη να νευριάζουμε μόνο και μόνο επειδή κάποιος βλέπει τα πράγματα διαφορετικά από μας παρά μόνο αν η συμπεριφορά του με κάποιον τρόπο μας προσβάλει, πράγμα που δε νομίζω να συνέβη εδώ. Ας ηρεμήσουν τα πνεύματα λοιπόν και να συνεχίσουμε να κουβεντιάζουμε γιατί η συγκεκριμένη συζήτηση είναι πολύ ενδιαφέρουσα.  Smile
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: Ποιόν Βασιλιά θα προτιμούσατε? - by nirne - 23-06-2014, 09:42 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)