Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιόν Βασιλιά θα προτιμούσατε?
#67
(23-06-2014, 02:30 PM)Aerion Targaryen link Wrote: Άρα κατά την γνώμη σου ποιός αξίζει να ανεβεί στον θρόνο;Από αυτά που είπες κατάλαβα τον Stannis,αλλά από πλευράς διακυβέρνησης κατά την γνώμη μου νομίζω δεν θα ήταν καλός γιατί η Κόκκινη τον κάνει ό,τι θέλει.Άμα η γνώμη σου είναι ''ο πιο δυνατός κερδίζει'' τότε δεν θα σε πειράξει οποιοσδήποτε και να τον πάρει;Ακόμα και η Daenerys που είναι γυναίκα;Όσον αφορά τους νόμους πιστεύω ότι μπορούν να αλλάξουν μερικές φορές αλλά έτσι και αλλιώς δεν καίγομαι και πολύ να ανεβεί η Dany Tongue.Άλλη ερώτηση είναι πως ξέρεις ότι ο Young Griff δεν είναι ο Aegon;Και τέλος παίζει να είσαι ο μόνος άνθρωπος που έχει υποστηρίξει τον Tommen έστω και για να κάνεις τον δικηγόρο του διαβόλου  ;D.
Ποιος αξίζει? Ο Mance, o Stannis, o Jon κάποιος που θα είναι κάλος βασιλιάς και όχι κάποιος που το DNA του έχει συγγενική σχέση με κάποιον άλλο που ήταν στον θρόνο. Ο βασιλιάς πρέπει να είναι κάποιος που καταλαβαίνει τι σημαίνει να είσαι βασιλιάς τι υποχρεώσεις και τι δικαιώματα έχει κάποιος με αυτόν τον τίτλο.
Γιατί πρέπει να με νοιάζει ποιος θα τον πάρει πριν την Long night? Έτσι και αλλιώς όποιος τον πάρει το ποιο πιθανό είναι να μην είναι ο τελικός βασιλιάς. Προσωπικά θέλω και πιστεύω ότι το Westeros θα διαλυθεί στο τέλος σε 2 ή 3 περιοχές. Νorth&Riverlands&Vale&Iron Islands & Beyond the Wall, Crownlands&Stormlands&Reach&Westerlands και το Dorne είτε μαζί τους είτε μονό του. Αυτό που έκαναν οι Targaryen να ενώσουν τελείως διαφορετικούς ανθρώπους χωρίς την συγκατάθεση των ανθρώπων αυτών πιστεύω ότι ήταν τεράστιο fail. Στο τέλος θα γίνει βασιλιάς αυτός που θα διαλέξει ο κόσμος και όχι αυτός που έχει «βασιλικό αίμα» και κουραφέξαλα.

Στοιχηματίζω τις ζωές των: Bran, Rickon, Sansa, Arya, Shireen, Sam, Davos &sons ότι ο FAegon είναι Fake. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο στοιχειό που να δείχνει ότι ο FAegon είναι αυτός που ισχυρίζεται.

PS: Δεν υποστηρίζω τον Tommen αυτό που λέω είναι ότι σύμφωνα με τον νόμο εκείνος είναι ο βασιλιάς ακόμα και αν το dna διαφωνεί. Αλλά και αν υποστήριζα τον Tommen δεν θα ήμουν η μοναδική.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: Απ: Ποιόν Βασιλιά θα προτιμούσατε? - by jons spearwife - 23-06-2014, 03:26 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)