Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8o επεισόδιο.. ίσως η πιο σοκαριστική στιγμή στη σειρά
#35
(02-06-2014, 06:49 PM)Godric link Wrote: γίνεται να μη σχολιάζετε εδώ για θέματα του βιβλίου; εξάλλου είναι ο τομέας της σειράς
ευχαριστώ  Smile
Από ό,τι φαίνεται κάποιοι δυσκολεύονται... Εγώ αποφεύγω να διαβάζω τα μηνύματα συγκεκριμένων χρηστών γιατί "ψοφάνε" για να κάνουν σπόιλερ.
Τώρα για το επεισόδιο:
-Ο Τζόρα πλήρωσε τη νύφη τελικά. Και τόσο καιρό δεν πρόλαβε να γευτεί το μέλι, μόν´ είδε πρόσφατα άλλον να έχει βάλει το δαχτυλάκι του... Αδικία. Τζόρα μην σε παίρνει από κατω.. Τουλάχιστον εσύ έχεις ακόμα τον σκωληκα σου! (Όπως λέει και η nirne)
-Νομίζω οτι ήρθε η ώρα η Σανσα να γίνει γυναίκα. Αναρωτιέμαι αν έγινε ήδη και δεν μας το δειξανε; Η αποφασιστικοτητα της με βάζει σε υποψίες να σας πω την αλήθεια. Ίσως να μας ετοιμάζει εκπλήξεις η Σανσα...
-Ζω για τη στιγμή που θα ξανασυναντηθούν κάποια από τα αδέρφια Σταρκ. Έχουμε φτάσει δυο φορές στο παρελθόν στο παρά τρίχα να ξανασυναντηθούν ο Τζον με τον Μπραν. Τώρα η Αρυα είναι προς των πυλών και η Σάνσα εντός αυτών. Του στηπου.. αν δεν συναντηθούν τώρα θα στείλω γράμμα στον Μαρτιν να ....
-Κακό σκυλί ψοφο δεν έχει! Ξενέρωσα με τον Ομπεριν. Πάνω που χαλάρωσα και πίστεψα οτι τον έφαγε μου γύρισαν όλα ανάποδα. Ο ταΐγουν γίνεται όλο και πιο αντιπαθης. Κάποια στιγμή ελπίζω να βρεθεί κάποιος να τον στριμώξει. Αλλα ο Μαρτιν δεν μας συνηθίζει σε ευχάριστα νεα. Έτσι όπως το παει δεν θα μείνει κανένας καλός. Στο τέλος θα αρχίσω να συμπαθώ τον Ράμσεϊ κατ´ ανάγκη, γιατί δεν θα έχει μείνει κανένας.
- για τον Τζον δεν λέω τίποτα γιατί από το τρέιλερ που είδα θα ασχοληθούμε την άλλη εβδομάδα με αυτόν και την παρέα του.
Κλείνοντας θέλω να πω οτι μου άρεσαν πολύ τα πλάνα και γενικότερα το στήσιμο του επεισοδίου. Επίσης, οτι δεν κατάλαβα ποιο ήταν το νόημα της ιστορίας με τον ξάδερφο που σκότωνε τα σκαθαρια.
Αν κάποιος γνωρίζει και δεν είναι σποιλερ, ας μας διαφωτίσει.
Hold the door!
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: 8o επεισόδιο.. ίσως η πιο σοκαριστική στιγμή στη σειρά - by chrmarl - 02-06-2014, 09:44 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)