Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8o επεισόδιο.. ίσως η πιο σοκαριστική στιγμή στη σειρά
#48
(03-06-2014, 07:27 AM)Nica link Wrote: [quote author=chrmarl link=topic=10368.msg11844#msg11844 date=1401779003]
[quote author=Godric link=topic=10368.msg11843#msg11843 date=1401765510]

Για την ιστορία με τον ξάδελφο:
Εγώ την εξέλαβα ως μία συζήτηση με τον Τζέιμι για το γιατί υπάρχουν άνθρωποι με την εξουσία και τη δύναμη να "λιώνουν" τους αδύναμους, χωρίς ποτέ να τους αξίζει, όπως προσπαθεί η Σέρσει και ο Τάιγουιν με τον Τύριον και γιατί είναι φτιαγμένη έτσι η κοινωνία που ακόμα και όταν βρεθεί κάποιος να προσπαθήσει να τους σταματήσει, στο τέλος αυτοί κάνουν ότι θέλουν γιατί πάντα θα είναι σε θέση ισχύος

Από ό,τι έχω καταλάβει πολλές από τις ιστορίες που φαντάζουν άσχετες όταν τις διηγούνται οι ήρωες, τελικά είναι συμβολικές και προμηνύουν κάτι για τη συνέχεια. Εφόσον είναι έτσι όπως τα γράφετε για την ιστορία του ξάδερφου με τα σκαθάρια, θα πρέπει να περιμένουμε ένα "μουλάρι" που θα τιμωρήσει αυτούς που "λιώνουν τα αδύναμα σκαθάρια".
Αμήν!... και γρήγορα γιατί θα ξεμείνουμε από σκαθάρια..
[/quote]

Μαλλον αυτο θελει να μας πει ο Μαρτιν με την ιστορια αυτη. Πασχιζα να την παρακολουθησω για να καταλαβω που αποσκοπει, ισως ο Τυριον να την διηγηθηκε ασυνειδητα αλλα το μουλαρι στο τελος έβαλε τα πραγματα στη θεση τους. Ειπαμε ο Μαρτιν θα φορντισει ο καθενας να εισπραξει τις συνεπειες των πραξεων του.
[/quote]

Τελικα μερικοι/ες δεν διαβασαν το λινκ που εδωσα με τις διαφορες επεισοδιου και βιβλιου...
"The scene with Tyrion Lannister and Jaime Lannister in Tyrion's cell before the duel was added to the show. Tyrion never describes his simpleton cousin Orson who smashed beetles all day at Casterly Rock in the books."
Δεν υπαρχει στα βιβλια αυτη η σκηνη με Τυριον και Τζειμι...

Επισης μου κανει εντυπωση που μενετε στον θανατο του Ομπερυν αλλα με το τι θα γινει με τον POV χαρακτηρα Τυριον δεν νοιαζει κανεναν?
Νίκος
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: 8o επεισόδιο.. ίσως η πιο σοκαριστική στιγμή στη σειρά - by Fixxxer - 03-06-2014, 07:37 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)