Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] 10ο-Επεισόδιο-Preview
(12-06-2014, 10:56 AM)crazy_irene link Wrote: Διαβάζοντας όλα αυτά με κάνατε κ μένα να γράψω το 2ο μου πόστ Tongue

Παρατήρηση/απορία: συνήθως εκει που τελειώνει η σεζόν ξεκινάει η επόμενη.. Γενικότερα στις σειρές, δεν θυμάμαι στα got αν το ακολουθούν, εχω μπλοκάρει αυτη τη στιγμή.  Αν λοιπόν τελειώσουν εναν κύκλο με τη LS, ο επόμενος οχι μονο δεν θα ξεκινήσει με αυτο αλλα δεν θα περιλαμβάνει καθόλου την κυρία, αφού στα βιβλία δεν συνεχίζεται μεχρι στιγμής το κομμάτι της.
Σαν αναγνώστης θα ειμαι οκ αφού ξερω, σαν τηλεθεατής ειναι fail!
Εκτος κι αν τους έχει ψιθυρίσει ο μαρτιν τη συνέχεια και το φτιάξουν, αλλα αυτο κι αν θα ειναι επικ fail για αναγνώστες!!!

Επειδή η αλήθεια ότι δεν θυμόμουν καλά πως άρχιζαν και τελείωναν οι κύκλοι, το έψαξα και βρήκα ότι μόνο στη τρίτη σεζόν ο κύκλος άρχισε από εκεί που είχε τελειώσει.
Δηλαδή, αναλυτικά: τέλος 1ης σαιζόν-η Ντάνυ με τους δράκους της
                                  αρχή 2ης σαιζόν-στο Κινγκς Λάντινγκ (τουρνουά)
                                  τέλος 2ης σαιζόν-Οι Άλλοι στη Γροθιά των Πρώτων Ανθρώπων
                                  αρχή 3ης σαιζόν-Στη Γροθιά των Πρώτων Ανθρώπων
                                  τέλος 3ης σαιζόν-Ντάνυ (Mhysa)
                                  αρχή 4ης σαιζόν-Κινκγς Λάντινγκ (Τάιγουιν)

ΥΣ: Απ' ότι βλέπω πάντως η πρώτη σαιζόν τέλειωσε με Ντάνυ όπως και η τρίτη, ενώ η δεύτερη στο βορά. Δεν ξέρω αν αυτό είναι σύμπτωση, αλλά αν ακολουθήσουν το ίδιο μοτίβο σημαίνει ότι ο 4ος κύκλος θα τελειώσει στο βορά.

“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: [Spoilers] 10ο-Επεισόδιο-Preview - by odykal - 12-06-2014, 11:26 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)