Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ (Τηλεοπτική Σειρά)
Ελα!
Ναι καταλαβα αυτο που ειπες,οτι εκανε warg ενω ηταν στο παρελθον.
Ομως, αυτοκαι παλι δεν εξηγει το γιατι ο χοντορ ηταν...χοντορ απο το πρωτο επισοδιο της σειρας...
Αυτο που λες (και ουσιαστικα αυτο που προσπαθουν να μας πουν οι d&d) θα ειχε "λογικη" -εστω και ως χρονικο παραδοξο- εαν ο χοντορ μας παρουσιαζοταν ως ενα νορμαλ ατομο αρχικα και ΜΕΤΑ το wargibg του bran ο χοντορ ξαφνικα χαζευε...
Τοτε,θα υπηρχε ενας φαυλος κυκλος τυπου χρονικου παραδοξου. Τωρα οχι. Τελος παντων, για να μην κουραζω και τους αναγνωστες, θεωρω απλα οτι σε μια τοσο επιτυχημενη σειρα και μαλιστα βασισμενη σε ενα αριστουργηνα, τετοιες προχειροδουλειες δεν χωρανε. Ξεφτυλιζονται οι d&d οταν αντιμετωπιζουν την σειρα αλλα και τους θεατες τοσο προχειρα και ανοητα...
Τελος, δεν εφαγα ποτε-και δεν θα φαω ποτε- το παραμυθι του χαμηλου μπατζετ. Ειδικα απο την δευτερη σεζον και μετα δεν το δεχομαι με τιποτα.
Και δεν ειναι δυνατον να μου δειχνουν την μαχη στο castle black και στο τειχος, οπου υποτιθεται οτι συμμετεχουν 100000 "αγριοι" και να ακουγονται καμια 10αρια φωνες το πολυ ολο και ολο...ΠΑΙΔΙΚΑ ΛΑΘΗ της παραγωγης...

Αλλα για να μην ξεκινησω την σταδιοδρομια μου στο φορουμ ως "γκρινιαρης", θα κλεισω το ποστ με ενα θετικο σχολιο.
Ως σεναριο, το asoiaf ειναι τοσο δυνατο που ολα τα λαθη των παραγωγων και των σκηνοθετων της τηλεοπτικης μεταφορας "σβηνονται". Τουλαχιστον για μενα.
Φιλοι odykal και nirne, αν θελετε (και αν δεν ειμαι off topic) μου λετε ποιοι ειναι οι αγαπημενοι σας χαρακτηρες και γιατι;?
Reply


Messages In This Thread
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ (Τηλεοπτική Σειρά) - by Kryptiae - 18-08-2016, 07:37 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)