Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[No Spoilers] Αγαπημένες Στιγμές του Τέταρτου Κύκλου
#18
(26-06-2014, 09:14 AM)atropos link Wrote:Ειδικά για τις σκηνές του Όμπερυν, όταν οι σκηνοθέτες προσπαθούν να σου δείξουν το χαρακτήρα ενός ανθρώπου που πρώτη φορά βλέπεις, μέσα σε 1-2 σκηνές, πρέπει να πάρουν κάποιες γενναίες αποφάσεις...

Ναι, και κατά τη γνώμη μου αυτό που χαρακτήριζε τον Όμπερυν Μαρτέλ κατά κύριο λόγο και ενδιέφερε πρωτίστως στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ήταν το αν είναι μπάι, στρέιτ, παρτουζιάρης κλπ κλπ, αλλά άλλα πράγματα όπως το ότι ήταν καλός πολεμιστής για παράδειγμα που ούτε καν το έθιξαν. Κατανοώ ότι μπορεί να θεωρείς τη σειρά καλύτερη απ' ό, τι τη θεωρώ εγώ για παράδειγμα, αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να πιστέψω ότι πιστεύεις πως είναι τόσο "αθώα" όσο λες! Οι παραγωγοί έχουν αποδείξει κατ' επανάληψιν ότι δίνουν υπερβολική σημασία στο sexposition, έχουν όντως παραλείψει εξαιρετικά σημαντικές σκηνές της υπόθεσης και έβαλαν "γυμνές" σκηνές ή κάποιες όπως εκείνη όπου έφαγαν πολύτιμο τηλεοπτικό χρόνο για να δείξουν την απίστευτη (κυριολεκτικά!) ικανότητα του Ποντ στο κρεβάτι,  και κάπου διάβασα μάλιστα ότι ο όρος sexposition έχει καθιερωθεί λόγω αυτής της συγκεκριμένης σειράς! Και ναι, ούτε εγώ είμαι πουριτανή ή κάτι τέτοιο, κατανοώ την ανάγκη τους να δείξουν γυμνό, αλλά όταν καταντάει αυτοσκοπός, για μένα χάνει το νόημα εντελώς.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: [No Spoilers] Αγαπημένες Στιγμές του Τέταρτου Κύκλου - by nirne - 26-06-2014, 09:29 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)