Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γονείς του Varys-spoilers
#1
Μία σχετικά γνωστή θεωρία είναι ο Varys να είναι ένα Targaryen ή ένας Blackfyre.Μπορεί να την έχουν ξανασυζητήσει αλλά παίζει να είναι αρκετά παλιά και άμα έκανα post να με κράζανε :Smile.Μία θεωρία είναι ο Varys να είναι γιός ή εγγονός του Aerion Targaryen (Brightflame).Ξέρουμε πως ο Aerion είχε φύγει εξόριστος στο Lys και είχε έναν γιο του οποίου η τύχη αγνοείται.Ξέρουμε επίσης ότι και ο Varys καταγόταν από το Lys.Μπορεί αυτό να έγινε λίγο παλιά αλλά γενικά ο Varys φοράει πάρα πολλά ''makeup'',ξυρίζει τα μαλλιά του και κάνει άλλα πράγματα που δεν αποκαλύπτουν και πολύ την ηλικία του.Άμα ήταν γιος του θα μπορούσε να ήταν γύρω στα 65-70 ετών,κάτι που δεν θα το απέκλεια γιατί όπως ξέρουμε ο Varys είναι τουλάχιστον 40 ετών+αυτά που είπα παραπάνω. Έτσι μάλιστα εξηγείται γιατί επέλεξαν τον Varys για την θυσία όπου έχασε και τα ανδρικά του μέλη γιατί άμα είχε σχέση με τον Aerion τότε έχει αίμα βασιλιά.Ξέρουμε ότι αυτός που ''αγόρασε'' τον Varys και στην συνέχεια χρησιμοποίησε το αίμα του στην θυσία πλήρωσε υπερβολικά πολλά λεφτά στον αφέντη του,γιατί να το κάνει αυτό άμα ήταν απλά ένα ορφανό (ο Aerion πέθανε όταν ήταν μωρό ο γιός του πίνοντας υγρό πυρ).Όπως είδαμε και με την Κόκκινη οι Ιερείς του Άρχοντα του Φωτός θέλουν πάρα πολύ να θυσιάζουν αίμα από κάποιον που έχει βασιλική συγγένεια γιατί πολύ πιο ισχυρό.Εξηγείται και το "Dragons young and old, dragons true and false, and dragons BRIGHT and dark'' γιατί θα μπορούσε να ήταν ένας Brightflame ενώ το dark μπορεί να αναφέρεται σε κάποιον Blackfyre.Εγώ είμαι σίγουρος ότι ο ρόλος του Varys του Illyrio και του FAegon δεν είναι απλός,ίσως να ετοιμάζουν κάτι σαν επιστροφή των Blackfyre,βέβαια άμα ισχύει ότι ο Varys έχει συγγένεια με τον Aerion τότε έχει ''δικαίωμα'' στον θρόνο καθώς ο Aerion ήταν αυτός που θα γινόταν βασιλιάς αλλά τον προσπέρασαν.Δεν ξέρω σίγουρα πολλά θα μπορούσαν να ισχύουν εδώ,πείτε και εσείς την γνώμη σας!
BURN THEM ALL
Reply


Messages In This Thread
Γονείς του Varys-spoilers - by Aerion Targaryen - 23-06-2014, 03:13 PM
Απ: Γονείς του Varys - by atropos - 24-06-2014, 06:17 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)