Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Άλλα βιβλία φαντασίας
#20
Silvester (  και γω μαζί σου είμαι κι όχι με τον Τουίτι!! πλάκα κάνω, σ' ένα πρόσφατο ποστ γράφουμε για το όνομά μας , κι ο συνειρμός  "Silvester" με πήγε προς τα 'κεί ) , νομίζω ότι το e-mail μου φαίνεται στην "προσωπική" μου σελίδα , αλλά επίσης έχω την εντύπωση πως μπορεί να σταλθεί και  "εσωτερικό "  μήνυμα.
Πρέσφιλντ, έχω 4 βιβλία του, όλα δυνατά και πιο πολύ θα έλεγα αυτό που πρωτοδιάβασα (πύλες της φωτιάς = Θερμοπύλες ) , αλλά επειδή σε όλα τα βιβλία του έχει το ίδιο ακριβώς μοτίβο άρχισα να τον "βαριέμαι" , αλλά παρόλα αυτά πάλι κερδίζεις και γνώσεις. Όπως και στου Νταν Μπράουν επίσης ή και Κοέλιο.
Αυτή τη στιγμή έχω σπάσει τα μάτια μου (δεν βάζω " ... "  , γιατί πλέον είναι κυριολεξία !)
με το "Σ...ογκούν " (σας έπρηξα λίγο ... )  και είμαι στο μέσον του βιβλίου (έχει και μικρά γράμματα) και συνεχίζω ακατάπαυστα παρότι ξέρω την ιστορία (το έχω δει ως σειρά ίσως 5 φορές  και θα το ... ) αλλά όπως ανέφερα σε πιο πάνω σχόλιο μαθαίνω την ιστορία από πολλές τώρα πλευρές  που στην tv δεν γινόταν με τίποτα γνωστές  και δε μετανιώνω που έδωσα 43 ευρώ για το βιβλίο.
Φυσικά έχω πάρα πολλα βιβλία, που έχω ξεκινήσει, αλλά ποτέ (ακόμα) τελειώσει. Τα αγαπημένα μου , τα διαβάζω και ξαναδιαβ. 
Λένε ότι εκτός από τη ζωή μας έχουμε κι άλλες τόσες  όσα και τα βιβλία που έχουμε διαβάσει...  *
Για "Λαβκραφτ" είχα διαβάσει πολύ παλαιότερα, ένα του και ανυπομονούσα να "ξεμπερδέψω" μαζί του, και δεν ξαναδιάβασα. Ίσως ήταν οι εποχές τότε.

* Δυστυχώς άρχισα να διαβάζω όχι σε μικρή ηλικία (αρχικά βίπερ, Ακάθα Κρίστι, Τζέιμς Τσέις  και τέτοια )
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Άλλα βιβλία φαντασίας - by SANDOR CLEGANE - 16-07-2014, 12:08 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)