Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Άλλα βιβλία φαντασίας
#30
[member=3251]Muaddib[/member] ,
σου απαντώ για :
Quote:  Σίγουρα έβλεπες Dune      -    Διάβασα και τα 8 βιβλία  Το κινηματογραφικό του Λιντς δεν μου πολυάρεσε   

Σαν βιβλία, τι λένε; Υποθέτω πως θα είναι "δυνατά" ,  για να τα βγάλουνε και στην οθόνη, μάλλον.  Τα συνιστάς;

Τις δε ταινίες,  αν κι η πρώτη (και μοναδική ταινία για cine)  κι εμένα δε μου άρεσε ιδιαίτερα  παρότι ήταν  για την εποχή της υπερπαραγωγή και με
ηθοποιούς όπως  ο Κάιλ Μακλάχλαν (αργότερα πρωταγωνίστησε στο Τουίν Πικς), Μαξ φον Σίντοφ,  Στιγκ (ο τραγουδιστής) κ.α. ,
τις ε΄χω δει.
Τώρα επειδή ανέφερα "τις ταινίες"  και μετά  "η πρώτη (κι μοναδική cine)"  κι είναι λίγο άτοπο,  συνεχίζοντας ήθελα να πω ότι αρχές του 2000  βγήκε σε τηλεταινίες από 2 dvd  το "Dune" και το "Children of the Dune" ,  με ηθοποιούς όπως: Γουίλιαμ Χαρτ, Άλεκ Νιούμαν ( - ποιος είναι αυτός;  - ήταν ο πρωταγωνιστής  και πολύ καλός), ο νεαρός τότε  Τζέιμς Μακαβόι,  Σούζαν Σάραντον κ.α.  κι ήταν (για μένα) εξαιρετικές.  Κι εφόσον διάβασες τα 8 βιβλια  κι είδες (την αποτυχημένη,  κι από κριτικούς κι εισπράξεις) την πρώτη ταινία  ,  σου συνιστώ ανεπιφύλαχτα  να δεις τις τηλεταινίες.

  [Image: images?q=tbn:ANd9GcR88eAJ2wWHoPkqcW0LLlB...lPP18XMJsl]

[Image: images?q=tbn:ANd9GcTKVQATcbU1Jmszn20dLMS...ddXl9NeVjJ]

[Image: images?q=tbn:ANd9GcSAK-ShXmZz_qOq9H6XS7t...qcLlCFVmTj]


ΥΓ: Τώρα μόλις παρατήρησα,  καθώς κοιτούσα,  τις φωτο 
και μου ήρθε έτσι μια φλασιά. 
Παρατηρείτε  κάτι που σας θυμίζει GoT;
Show Content
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Άλλα βιβλία φαντασίας - by SANDOR CLEGANE - 06-10-2015, 07:27 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)