Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ...
#7
(04-07-2014, 11:39 AM)SANDOR CLEGANE link Wrote:γιατί απογοητεύτηκες απ' το βιβλίο που έγαφες;!  Σε κάποιον άλλον μπορεί να άρεσε!
Θα μπορούσες-μπορείς να ξανακάνεις μια αρχή.  Όταν κολλάς κάπου , το καλύτερο είναι να τα παίρνεις απ' την αρχή ή να ξαναπιάνεις την αρχική σου ιδέα.  Επίσης για μένα, η "απλότητα" είναι η μεγαλύτερη ομορφιά.

Δεν είναι ακριβώς ότι απογοητεύτηκα, είναι μάλλον ότι αντιλήφθηκα πως δεν "το έχω" με το μυθιστόρημα φαντασίας. Όπως λέει και το είδος, προϋποθέτει πολύ ζωηρή φαντασία που εγώ τελικά δεν είχα πάνω σ' αυτά τα θέματα. Επίσης, χρειάζεται να έχεις προσλαμβάνουσες, να γνωρίζεις τους κώδικες του είδους, τους κανόνες του κλπ, κι εγώ δεν είχα διαβάσει πολλά τέτοια βιβλία. Τελικά, να σου πω την αλήθεια το βιβλίο κατέληξε περισσότερο αισθηματικό παρά φανταστικό ( ;D ) και ο λόγος ήταν ότι μέχρι εκείνη τη στιγμή αλλά και μέχρι σήμερα ασχολούμαι με το αισθηματικό μυθιστόρημα (αν και όχι τόσο ρομαντικό όσο μπορεί να φαντάζεται κανείς!)  Smile

[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ... - by nirne - 04-07-2014, 12:24 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)