Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ...
#10
(04-07-2014, 11:39 AM)SANDOR CLEGANE link Wrote:- Odykal, είσαι ένας απ' τους λόγους (ως όνομα), μαζί με daffynash κ.α. ,  που έκανα αυτό το ποστ!

Να μη σου χαλάσω το χατίρι λοιπόν...

Το daffynash όπως μπορεί να καταλάβει κανείς δεν έχει καμία σχέση με το Asoiaf/GoT... Χρονολογείτε κοντά στα 15 χρόνια πίσω, όπου σαν χρήστης του IRC και αρκετών φόρουμ που  ήθελα να εγγραφώ έπρεπε να καταλήξω σε ένα nickname που δεν θα έπρεπε να το αλλάζω συνεχώς λόγω της συχνότητας χρήσης του από τους άλλους.. Οπότε η αρχική μου επιλογή ήταν daffyduck, το οποίο δεν νομίζω στα πρώτα μου ιντερνετικά βήματα να το βρήκα πουθενά διαθέσιμο (όπως και το daffy)... Μια μέρα λοιπόν που ήθελα να κάνω εγγραφή σε ένα ενδιαφέρον -για μένα- φόρουμ έσπαγα το κεφάλι μου... Τώρα θα γελάσετε.. Ψάχνω γύρω μου να βρω κάτι που να μου αρέσει, και βλέπω ... μια στοίβα με κάτι CD και το πάνω πάνω ήταν μάρκας "Nashua" και το Nash μου κίνησε το ενδιαφέρον... Το έβαλα δίπλα στο daffy και μου άρεσε και έτσι γεννήθηκε αυτό το βαρετό νικνέιμ... δεν θέλω να ακούσω γέλια, ΝΑΙ το nickname μου κατα το ήμισυ βασίζετε σε ένα τυχαίο CD-R που είχα δίπλα μου και μάλιστα δευτεροτρίτης κλάσης μάρκα Tongue

To daffy το χρησιμοποίησα γιατί όταν ήμουν πιτσιρίκος κάτι φίλοι μου τραγουδούσαν ένα τραγούδι από τους τίτλους ενός καρτούν με μια παραλαγή του νταφι ντακ (δεν θυμάμαι το καρτούν) για να με πειράξουν και επίσης μου άρεζε ο daffy γενικά σαν χαρακτήρας Tongue
Το έχω χρησιμοποιήσει και ως DaFFy_NaSH (στο irc κυρίως)... αυτά!
Omnes te moriturum, amant.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ... - by daffynash - 06-07-2014, 01:49 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)