Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ...
#15
(06-07-2014, 02:45 PM)Venier link Wrote:[quote author=daffynash link=topic=10414.msg13258#msg13258 date=1404611349]
[quote author=SANDOR CLEGANE link=topic=10414.msg13247#msg13247 date=1404473988]
- Odykal, είσαι ένας απ' τους λόγους (ως όνομα), μαζί με daffynash κ.α. ,  που έκανα αυτό το ποστ!

Να μη σου χαλάσω το χατίρι λοιπόν...

Το daffynash όπως μπορεί να καταλάβει κανείς δεν έχει καμία σχέση με το Asoiaf/GoT...
[/quote]
:o
αν δε διάβαζα αυτό το ποστ θα εξακολουθούσα να νομίζω ότι το νικ σου είναι dannynash κ έχει κάποια σχέση με την Daenerys. Αναρωτιόμουν κιόλας γιατί το Dany το έχεις με δύο n!


Το δικό μου είναι κλασικό Βενετικό επίθετο, λατρεύω Venezia κ 16ο αιώνα βεβαίως βεβαίως, μου αρέσει πολύ η ιστορία των Venier, έμποροι αλατιού που το ένα παρακλάδι τους διοίκησε τα Κύθηρα μέχρι το 1530 κ το άλλο παρακλάδι πήγε στην Κρήτη με τον εποικισμό του 1211. Το χρησιμοποιώ όταν δε θέλω να χρησιμοποιήσω το άλλο μου νικ Tongue
[/quote]

Μιας και που ειπες Κρητη να πω οτι στην Ελουντα υπηρχαν αλυκες οπου εβγαζαν αλατι μεχρι πριν καποια χρονια, επισης η Σπιναλογκα πριν γινει "κεντρο" των λεπρων ηταν ενετικο φρουριο, ακομα η λεξη Σπιναλογκα βασικα ειναι spina lunga και σημαινει μακρυ αγκαθι....
Μεραμπελλο, ετσι λεγεται ο κολπος που βρισκεται η Ελουντα σημαινει καλη θεα οποτε εχουνε αφησει για τα καλα το στιγμα τους...
Νίκος
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: Απ: Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ... - by Fixxxer - 06-07-2014, 04:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)