Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ...
#51
Sandor τώρα πήρα πρέφα την αναφορά σου σε εμένα!!!

Η αλήθεια ειναι ότι είμαι πολύ "πεζός" και "συνηθισμένος" άνθρωπος. Τι εννοώ: ασχολούμαι πολύ με το σώμα μου και γενικά με την υποκουλτούρα των γυμναστηρίων, διατροφών, συμπληρωμάτων κλπ... είμαι φανατικός ΑΟΧίτης και μπορείς να μα πετύχεις πάνω στα κάγκελα να βρίζω τον διαιτητή... να δουλεύω υποδοχή στον Μαζωνάκη και στον Ρέμο στο Summer Theatro στα Χανιά και να πίνω κούπες και να ανοίγω Belvedere μετά... να πηγαίνω σε γάμους ή βαφτίσεις με τους βοσκούς συντέκνους μου και (βιάζοντας την παράδοση και την έννοιά της) να παίζουμε μπαλωθιές και να πουλάμε αντριλίκι με τις κούπες...

Όλα αυτά δεν με εμπορδίζουν αν και δεν συμβαδίζουν, να διαβάζω μανιωδώς βιβλία, ποίηση (και δύσκολη μάλιστα, όπως πχ. ο Τάκης Παπατσώνης), μελέτες και άρθρα ακαδημαϊκά, φιλολογικού, ιστορικού και φιλοσοφικού περιεχομένου, να έχω ένα δικό μου φροντιστήριο και να αγαπώ με πάθος την διδασκαλία.

Το μεγάλο μου στοίχημα είναι να καταφέρω να μελετήσω τον Martin όσο εσείς και να αποκτήσω το επίπεδο το γνωσιακό του κόσμου του όπως έχω για τον Tolkien!!!

Αλλά όπως έλεγε κι ο Ρένος Αποστολίδης "όπως το να ακούσεις μια φορά Mozart, δεν θα καταλάβεις και πολλά. Πρέπει να τον ακούσεις πολλές φορές για να ξεχωρίσεις και το τελευταίο βιολί...", ε έτσι και με το διάβασμα... πρέπει να διαβάσεις πολλά πράγματα, πολλές φορές και επισταμένα, για να τα κατανοήσεις. Για να δούμε αν θα τα καταφέρω...

Συγνώμη για το μεγάλο off topic.
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister
Reply


Messages In This Thread
Απ: Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ... - by K. - 22-07-2015, 09:38 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)