Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ-ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ (ΒΙΒΛΙΑ)
#69
[member=2936]davos[/member]
[size=1.35em]Καλώς ήρθες στο φορουμ![/size]
[size=1.35em]Για το πρώτο, καλό ρώτημα. Μάλλον θεωρεί ότι το έκανε η Σάνσα αν και δεν της κρατάει κακία.[/size]
[size=1.35em]Για το δεύτερο, o Mάρτιν σε συνέντευξη του είχε πει ότι[/size]
Quote:Νομίζω ότι ο Τάηγουην ήξερε για την Σέι. Πιθανόν να κατάλαβε ότι επρόκειτο για την ίδια πόρνη για την οποία τόνισε[color=rgb(64, 64, 64)]“δεν θα φέρεις αυτή την πόρνη στην αυλή,” και ο Τύριον τον αψήφησε και την έφερε.Όσο για το τι ακριβώς συνέβη, είναι κάτι για το οποίο δεν θέλω να μιλήσω επειδή κάποια σημεία που δεν έχω αποκαλύψει θα αποκαλυφθούν στα επόμενα βιβλία. Αλλά ο ρόλος του Βάρυς είναι κάτι που πρέπει να αναλογιστεί κανείς.[/color]



[size=1.35em]Θεωρώ ότι η Σέι δούλευε για τον Βάρυς και ότι αυτός την έβαλε στο κρεβάτι του Τάηγουην. Στην σειρά -και ναι ξέρω ότι η σειρά δεν είναι 100% πιστή στα βιβλία-υπάρχει μια περίεργη σκηνή που δεν έχει εξηγηθεί ακόμη. Κατά την διάρκεια της πολιορκίας, η Σέι λέει στην Σάνσα να κλειδωθεί στην κάμαρα της. Η Σάνσα την παρακαλάει να έρθει μαζί της, για ασφάλεια αλλά η Σέι λέει ότι έχει να πει πρώτα αντίο σε κάποιον...Σε ποιόν? Ο Τύριον και ο Μπρον ήταν στην μάχη, ποιός άλλος ήταν στο ΚΛ και η Σέι θα τον έβλεπε σε αυτή την κρίσιμη στιγμή?[/size]





Show Content
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply


Messages In This Thread
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ-ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ (ΒΙΒΛΙΑ) - by Σιέρα - 02-04-2016, 04:30 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)