Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
#22
Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την ενθάρρυνση και, όχι, δυστυχώς δεν έχει εκδοθεί. Οι Rainbow μου αρέσουν πάαααρα πολύ, θα έλεγα, τους Maiden τους λατρεύω και γενικά ακούω σκληρή (μελωδική) μουσική.

Η ηρωίδα του βιβλίου μου είναι αρχηγός μιας μέταλ μπάντας και η υπόθεση εκτυλίσσεται με φόντο τον κόσμο της ροκ. Ο πρώην σύντροφός της είναι ο κιθαρίστας της, ο δεύτερος είναι τραγουδιστής στην πιο διάσημη μπάντα της εποχής (στο αφηγηματικό σύμπαν του βιβλίου πάντα). Η τύπισσα είναι Ελληνίδα μεν, γεννημένη και μεγαλωμένη στη Γερμανία δε (αυτό γίνεται γιατί στην Ελλάδα το μέταλ είναι σχεδόν άγνωστο στο ευρύ κοινό και δεν θα μπορούσα να βάλω την πλοκή που επιθυμούσα σε μια χώρα σαν τη δική μας). Μπορεί λοιπόν να είναι χεβιμεταλού, αλλά δεν είναι καμιά αλήτισσα (όπως πολλών το μυαλό κατευθείαν φαντάζεται, δυστυχώς, όταν ακούει γι' αυτή τη σκηνή, αν και οι υπόλοιπες είναι πολύ χειρότερες σήμερα). Είναι δεμένη με την οικογένειά της κλπ κλπ. Αυτά τα ολίγα για το βιβλίο μου.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - by nirne - 23-05-2015, 03:39 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)