Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
Sandor Glegane  to  [member=2941]dervil13[/member] :
Mια που συ το κατέχεις το άθλημα,  εγώ είμαι σκράπας στα γεωργικά, έχω να βγάλω κάτι από μέσα μου που με βασανίζει εδώ και πολλούς μήνες:
Βρισκόμουν μια φορά, μετά από αφόρητη ζέστη και λίγο τούρνα στο μεθύσι - αλλά το μυαλό διαυγές στα βασικά, κάπου στις παραποτάμιες περιοχές.
  Ζήτησα μια λεμονάδα  να ξεδιψάσω απ' τον κάπελα , αλλά μου φάνηκε "κάπως" και γκρίνιαξα. Απέναντί μου ήταν ένας πραματευτής απ' την Τελευταία Εστία ( θα τον ονομάσω "Τελευταίο Πραματευτή Απ' Την Τελευταία Εστία"  και για συντομία:  "ΤΠΑΤΕ"  στα αγγλικά δεν κάθομαι να το σκεφτώ  "πώς" ), ο οποίος έδειξε ίχνος μειδιάματος.  Να μην τα πολυλογώ, τον  κ α θ ά ρ ι σ α  γιατί απαιτούσα απ' αυτόν να μου φέρει φρέσκα λεμόνια απ' το Γκιφτ κοντά στο Τείχος . 
  Αφύσικα φυσικά ο ΤΠΑΤΕ, πριν σηκώσω τη σπάθα μου είχε γίνει ο ίδιος λεμόνι!  Άρα κατά κάποιο τρόπο είχα ένα δίκιο κι ελαφρύνει λίγο τη συνείδησή μου,  αλλά θέλω τη γνώμη σου:  " Φυτρώνουν λεμονιές κοντά στο Τείχος, πες μου  "Ναι" ,  ή άδικα τον καθάρισα;;  (επειδή σκέφτομαι κάποια στιγμή να αποσυρθώ και να γίνω "νέος αγρότης"  - ο Μαρτιν, ο θεός , τα κανονίζει) 
Πάντως για τα "παγάκια" , που ζήτησα,  είμαι 100% σίγουρος  όπως κι ο κάπελας, ο οποίος έφυγε φουριόζος  με την πετσέτα που ξεσκονίζε, καρφί για το Τείχος  , να μου φέρει τα παγάκια . Βέβαια μετά από 20 λεπτά βαρέθηκα κι εγώ κι έφυγα,  αλλά όποτε τύχει και περάσω από κει,  γράφει η ταμπέλα  " ΚΛΕΙΣΤΟ - ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΑΜΕΣΩΣ " . ( Τι να γινε, γύρισε να πάρει την κάπα του και ξανάφυγε, γιατί αργεί άραγε; )
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - by SANDOR CLEGANE - 23-06-2015, 09:38 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)