Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
[member=3139]karmarmi[/member] ,
για φωτο Σάνσα  δεν το ήξερα κι ούτε μου πέρασε απ' το μυαλό.
Τώρα για τις 3 πρώτες γυναικείες φιγούρες , η Ζαν  ήταν εμβληματική παρουσία στην παγκόσμια ιστορία (είμαι και φανατικός στο Age of Empire II - game - κι είναι μέσα ),  η Έογουιν του Ρόαν μια πολύ ωραία παρουσία (γυναικεία,  απ' τις λίγες) στον "Άρχοντα των Δαχτυλιδιών"  που φέρνει ρομαντισμό στο όλο πολεμικό περιβάλλον  (κι επειδή  διαβάζω [ξανά]  "Ατέλειωτες Ιστορίες" του Τόλκιν ,  μια πολύ ωραία ιστορία με πρωταγωνίστρια γυναίκα , είναι  το "Αλντάριον κι Ερέντις"  που ξεφεύγει σχεδόν εντελώς απ' την  "πολεμική" ιστορία του Νούμενορ,  Αχ, ποιος θα παράγει και σκηνοθετήσει  σε ταινία-ες  ιστορίες από Σιλμαρίλιον;!! ).
Κι αφήνω τελευταία τη Μπριέν.  Δεν ξέρω το λόγο ,  ίσως θα έπρεπε να ψάξω πιο πολύ μέσα μου το γιατί,  δεν τρελαίνομαι γι' αυτήν. Ίσως είναι η (ο) καλύτερη ιππότης στο Γουέστερος  και με τη μεγαλύτερη τιμή, πίστη και ιδανικά  εκτός απ' τις ικανότητες,  αλλά για μένα, δεν ...
  Ίσως αν είχα διαβάσει μόνο κι όχι δει  θα είχα καλύτερη  διάθεση-γνώμη (γιατί από γνώμη είμαι θετικός) . Δηλ. για να καταλάβεις-ετε  είμαι πολύ ουδέτερος γι' αυτήν (δε σκάω  εννοώ), όπως και για Νταινέρις (πάλι πήγα να γράψω Νταϊνέρις) .
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - by SANDOR CLEGANE - 09-09-2015, 05:30 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)