Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
Quote: Για να είμαι ειλικρινής, πρόσφατα σκεφτόμουν να συντάξω μια ανάρτηση-αφιέρωμα σε κάποιους χαρακτήρες, και ανάμεσα τους συγκαταλέγονται ο Sandor και η Brienne. Ίσως μάλιστα να το επιχειρήσω κάποια στιγμή, ώστε να σε πείσω να μεταβάλεις γνώμη για την Brienne. 
Πάρα πολύ καλή ιδέα  (clap) !

- Η "κακή" μου γνώμη-διάθεση είναι για την τηλεοπτική Μπριέν,  αν και νομίζω ότι ως casting την πέτυχαν.

- Για τα κεφάλαια της Μπριεν με τον Σέπτον Μπ. ( για να μη γυρνάω σελ. να βρω ακριβώς το όνομά του) ,  είχα γράψει , δε θυμάμαι σε ποιο τόπικ, αλλά αυτό που θυμάμαι  είναι ότι είχα γράψει  ότι μου έκανε εντύπωση που ο συγγραφέας είχε αφιερώσει 16 σελ. (νομίζω)  σε ανούσια πράγματα  - έτσι είχα εκτιμήσει  κι είχα επίσης ρωτήσει  πόσο σημαντικός ήταν ο πόλεμος της Δεκάρας, τον οποίο ανέφερε συνέχεια,  και μήπως τελικά είναι όλα αυτά τα "ανούσια"  ένα κλειδί για την ιστορία; 
Επίσης σε ένα άλλο τόπικ  είχε γραφτεί ότι ίσως ο Ραίγκαρ ήταν ο ηγούμενος στην Ήσυχη Νήσο ,  δεν το ενστερνίζομαι,  αλλά σίγουρα κάτι παίζει εκεί.

Για Σάντορ και Μπριεν  θα γράψω όταν ξεκινήσεις το τόπικ.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - by SANDOR CLEGANE - 09-09-2015, 06:23 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)