Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
(09-09-2015, 08:17 PM)Κωνσταντινος link Wrote:Καλησπέρα και καλό φθινόπωρο μην πω καλό χειμώνα και δυσαρεστήσω κάποιους Tongue επειδή είμαι 'παιδί' της σειράς ξεκίνησα να διαβάζω τα βιβλία(είμαι στο 3) μετέπειτα για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα,ποιό απο τα βιβλία έχει τις μεγαλύτερες διαφορές-αντιθέσεις με την σειρά?Επίσης σκέφτομαι να ξεκινήσω το βιβλίο 'Ο ΙΠΠΟΤΗΣ ΤΩΝ ΕΠΤΑ ΒΑΣΙΛΕΙΩΝ'  'εχει κάποια σχέση με το ASOIAF ?
Κατά τη γνώμη μου, η πρώτη σεζόν είναι πολύ κοντά στο πρώτο βιβλίο, η δεύτερη αρκετά πιστή στο δεύτερο με κάποιες αλλαγές, η τρίτη και τέταρτη έχουν σημαντικές αλλαγές... η πέμπτη είναι απλά αγνώριστη. Η ερώτηση δεν είναι "ποιες είναι οι διαφορές της 5ης σεζόν και του τέταρτου/πέμπτου βιβλίου;" αλλά "ποιες είναι οι ομοιότητες;"
Θα σου συνιστούσα να διαβάσεις τον ΟΙΤΕΒ, εξελίσσεται στον ίδιο ακριβώς κόσμο με το ASOIAF, 81 χρόνια πριν ξεκινήσει το πρώτο βιβλίο (209), κατά τη βασιλεία του Νταίρον Β' Ταργκάρυεν.
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - by Alyssane - 09-09-2015, 09:03 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)