Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
[member=3148]Lady Stark[/member] ,
συμφωνώ με τη [member=157]Σιέρα[/member]  (από τροποποίηση: ξέχασα να πω ότι η κάρτα  είναι πολύ ωραία ) .
Για να μπεις στο νόημα της σειράς θα πρέπει να δεις το 4, 5 *  , 6 ( τα οποία είχαν βγει στους κινηματογράφους ως 1 , 2 , 3 !! )
και το νο 7 είναι συνέχεια του 6 (δηλ. 3)  {σε μπέρδεψα;!  (giggle) ).
Αλλά θα ήθελα , αν το δεις χωρίς να δεις τα παλιά  να μου πεις τη γνώμη σου  κι αν έβγαλες άκρη.

* εγώ πρωτοείδα Star Wars στα μέσα του 80'  στο cine (φυσικά)  κι επειδή εκείνη την εποχή ίσχυε το ότι μπορούσες να δεις
το έργο όσες φορες ήθελες (στην ίδια ημέρα) ,  μπορούσες να μπεις  ό,τι ώρα ήθελες  και συνέβαινε πάρα πολλές φορές να μπαίνεις ( ξέχασα να πω ότι είχε και διαλλέιματα ενδιάμεσα  -  στο "Τελευταιος Αυτοκράτορας"  είχε 2 )  και να βλέπεις το τέλος  και παράλληλα να μαντεύεις την αρχή. Στη συνέχεια όταν τελείωνε  καθόσουν και το ξανάβλεπες ή το έβλεπες μέχρι εκεί που δεν είχες δει.  Έτσι λοιπόν πρωτοείδα  (πρώτα το τέλος και μετά την αρχή)  το Star Wars  και μάλιστα το νο 2 (δηλ. σήμερα το 5 )  και μέχρι να καταλάβω τι γίνεται ...
Από όλη τη σειρά το 1ο (σήμερα) είναι το πιο βαρετό με τεράστια  "κοιλιά"  και χρόνο  ενώ θα μπορούσε να ήταν μικρότερο και καλό (όχι ότι δεν ήταν καλό,  αλλά για έναν που το βλέπει πρώτη φορά , πιθανόν να το βαρεθεί  ή και όχι; δεν ξέρω)

Πάντως για το καινούριο , νομίζω ότι το "έδεσαν" καλά με βάση την προΐστορία  αλλά και ως συνέχεια για μέλλον.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - by SANDOR CLEGANE - 27-12-2015, 01:27 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)