Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
(10-02-2016, 12:47 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote:[member=3233]Alysanne Targaryen[/member] , για : 
Quote: Ίσως φανεί εκτός genre, αλλά παρακολουθώ και Agatha Christie's Poirot. Είναι σειρά βασισμένη στα μυθιστορήματα και σύντομες ιστορίες που έγραψε η Αγγλίδα Άγκαθα Κρίστι για τον Ηρακλή Πουαρό, με τον Ντέιβιντ Σάτσετ στο ρόλο του Πουαρό.. Η σειρά έχει 70 επεισόδια, με κάθε ιστορία που πρωταγωνίστησε ποτέ ο Πουαρό (εκτός του Η Κληρονομιά των Λεμεζυριέ, και Πικρός Καφές, που έτσι κι αλλιώς ήταν θεατρικό).
Το αγαπημένο που επεισόδιο μέχρι στιγμής είναι Το Θλιμμένο Κυπαρίσσι.
Τώρα τελευταία η Ερτ2 παίζει τα επεισόδια (σε τυχαία σειρά) κάθε Σάββατο και Κυριακή στις 19:00. Αυτό το Σάββατο έχει τον Μπαλαντέρ του Θανάτου, όπου παίζει και ο Αλεξάντερ Σίντιγκ (Ντόραν Μαρτέλ)! 
Τα πρώτα μου εξωσχολικά βιβλία , ως "μεγάλος"  πλέον ,  ήταν αυτά της Αγκάθα Κρίστι  και διάφορα άλλα βιπερ  με αγαπημένο συγγραφέα τον Τζέιμς Τσέις (αστυνομικά) ,  τα οποία ,  πλην καμιά δεκαριά,  τα έχω χάσει όλα  (και δε θυμάμαι πώς και γιατί ...  - τα έχασα ) . Ωρά ανάγνωσης (τότε) : μετά τα
μεσάνυχτα μέχρι το πρωί ...
Αλήθεια; Εγώ εύχομαι να είχα ξεκινήσει τη συλλογή μου νωρίτερα, γιατί από τώρα όλα σχεδόν είναι εξαντλημένα και μου λείπουν καμιά 20σαριά (βέβαια, με τις επανεκδόσεις το Λυχναριού, αυτό το "νωρίτερα" θα έπρεπε να είναι όχι πέντε αλλά είκοσι χρόνια).


edit: η συλλογή μου (δεν φαίνονται επτά βιβλία, αλλά τι να απαιτήσεις από ένα κινητόWink
Show Content
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - by Alyssane - 10-02-2016, 12:55 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)