Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
[member=2820]odykal[/member] ,
συμφωνώ μαζί σου    και στο προηγούμενό μου κάτι μου πέρασε απ' το μυαλό για Ντοθράκι  αλλά τον Μπάρισταν τον ξέχασα τελείως
γιατί έχω πιο φρέσκιες μνήμες απ' το βιβλίο (όταν έφτανα σε "Ντοθράκι" διάβαζα πιο βιαστικά ) και ήδη στα υπάρχοντα γνωστά βιβλία ο Μπάρισταν *  έπαιζε-παίζει μεγάλο ρόλο  και στη σειρά  τον έδωσαν ή θα δώσουν βιαστικά στον Τύριον ,  που αργότερα ίσως  - και το πιστεύω - θα παίξει κι αυτός μεγάλο ρόλο.

* δεν κατάλαβα ποτέ γιατί βιάστηκαν να "σκοτώσουν" τον Μπάρισταν,  μήπως ο ηθοποιός αντιμετωπίζει προβλήματα υγείας  όπως αυτός του Ίλυν Πέιν;  ή δεν  "τραβούσε"  ο χαρακτήρας του;  ο Μπάρισταν επίσης είχε παραστάσεις  "απο πρώτο χέρι"  πχ  για  Ραίγκαρ κλπ,    μήπως δε θα δούμε ή μάθουμε κάτι παραπάνω γι' αυτούς  ή την  "πάτησαν"  οι D&D ;!!

ΥΓ: αποκλείω να εννοεί τον Τζον Σνόου,  γιατί και στο βιβλίο τον "σκοτώνει"  (σαν ανέκδοτο ακούγεται ; " τον σκότωσε λίγο ... " )  αλλά όχι τόσο εμφατικά κι ανεπιστρεπτεί  όπως στην tv ...

A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - by SANDOR CLEGANE - 26-02-2016, 06:51 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)