Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
Παίρνοντας αφορμή απ' το προηγούμενο μνμ μου ,  ήθελα να γράψω στις " Εξομολογήσεις"  ότι ήταν η πρώτη φορά  που "κόλλησα" για το αν έπρεπε να στείλω το μνμ - βιντεάκι ή όχι.  Μου πήρε αρκετά δευτερόλεπτα  ώσπου το "μπουμπούνησα"  (αυτό είπα ακριβώς όταν πατούσα το "κλικ" ) .  Ευχαριστώ  [member=194]nirne[/member] και  [member=3005]summer[/member]  που με τα μνμ σας  κάνατε να μου φύγει αυτό το άβολο συναίσθημα ( θα το περιέγραφα  ως αθώα-ενοχή ) ...
Στη συνέχεια με συνειρμούς σκέψεων  πηγα  σε  " άβολες " * στιγμές μου  σε ότι αφορά  κατά την ανάγνωση  της σειράς των βιβλίων  και την τηλεοπτική σειρά.                * εδώ το "άβολο" έχει την πιο συμβατική του μορφή
Βρήκα  και σκέφτηκα  να κάνω ένα "θρεντ" (βασικά δεν ξερω τι ακριβώς σημαίνει το "θρεντ"  )  με τίτλο:
  " Οι άβολες στιγμές μου  κατά την ανάγνωση ή τηλεθέαση  του ASOIAF & GoT " . 
Στη συνέχεια το απέρριψα  γιατί τελικά  βρήκα μόνο μια (στα βιβλία)  στη δε τβ  θα έλεγα οι ερωτικές σκηνές  στις οποίες έχουμε λίγο πολύ αναφερθεί  σχεδόν όλοι μας.  Σίγουρα θα μου ξεφεύγουν  κι απ' το ένα κι απ' το άλλο. 
Οπότε  ας  γράψω  στο  παρόν ( θρεντ-τόπικ )  κι αν ...  ε, τότε ας γίνει χωριστό.
  Ένιωσα και ένιωθα  άβολα  όταν διάβαζα  την περίοδο που ήταν ο Τύριον με τη Σάνσα  ως παντρεμένο ζευγάρι  κι ήταν στο  πάρα  " τσακ "  ώστε να ολοκληρώσουν το γάμο τους.  Απ' τη μια ήθελα  ,  απ' την άλλη δε ήθελα.  Στο τέλος αφού δεν υπήρχε συναίσθημα  καλώς δεν έγινε ,  αλλά μέχρι τότε  ήμουν  κι εγώ μπερδεμένος  στο τι θα ήθελα  να συμβεί.  Κι όποτε πλησίαζε η "στιγμή"  ένωθα άβολα.
Στα υπόλοιπα αναγνώσματα νομίζω ήταν τα κλασικά συναισθήματα κι αγωνίες .
Αυτά. (φοβερός επίλογος !! )
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - by SANDOR CLEGANE - 17-03-2016, 11:57 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)