Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
Επειδή ή άδεια θα τελειώσει σύντομα, στο γράφω τώρα που έχω χρόνο. Celtic Circle είναι δύο μουσικές συλλογές των 2 CD (δεν ξέρω αν έχει βγεί και τρίτη) οι οποίες περιέχουν τραγούδια με μυστικιστικό άκουσμα.


Το παράξενο είναι ότι και τα δύο τραγούδια στο παραπάνω ποστ σου [member=2032]SANDOR CLEGANE[/member]  εμπεριέχονται στην δεύτερη συλλογή (τα είχα ακούσει αλλά δεν το θυμόμουν. Είμαι αδικαιολόγητος.). Επίσης περιλαμβάνει πολλά soundtrack απο ταινίες (Άρχοντα των Δακτυλιδιώ, Braveheart, Τελευταίος των Μοικανών, The Mists of Avalon κ.α.).


Αν και θα περίμενω το θρέντ το οποίο είναι πολύ καλή ιδεά, βάζω το κομμάτι της Loreena McKennitt απο το The Mists of Avalon έτσι για μια ιδέα.

https://www.youtube.com/watch?v=NL2E3nF7...10&index=5
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - by jermn - 03-07-2016, 07:17 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)