Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy
#33
Δεν ξέρω αν είναι και δική σας αίσθηση όμως στο τελευταίο επεισόδιο είχαμε τόσες εξελίξεις όσες δεν είχαμε στα 9 προηγούμενα ........... Κάποια στιγμή τα είχα χάσει, δεν προλάβαινα να *χωνέψω* τη μια εξέλιξη και πήγαινε η σκηνή στην επόμενη. Αναλυτικά

- Στάνις .............. Από τη στιγμή που τον ενημέρωσαν πως η Μελισσάντρα την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια είχε αποφασίσει να πεθάνει ηρωικά μαχόμενος ......... Δεν ξέρω στα βιβλία αν αναλύεται περισσότερο η απόφαση της να τον εγκαταλείψει αλλά στο σήριαλ φάνηκε πολύ βεβιασμένη η απόφαση αυτή. Δε νομίζω πως πεθαίνει, συμφωνώ με κάποιο φίλη/ο που είπε πριν πως η Μπριέν δεν είναι χαρακτήρας που θα σκότωνε έναν χτυπημένο στο έδαφος ακόμα και για να εκδικηθεί τον χαμό του αγαπημένου της Ρένλυ

- Μυρσέλα .............. Δεν μπορεί να με στεναχωρήσει ο χαμός κάποιου από τον Οίκο των Λάνιστερ ειδικά ως ανταπόδοση στο θάνατο του λατρεμένου Red Viper .......... μπράβο Ελάρια και Φιδάκια ........

- Νταινέρις πιο βαρετή πεθαίνεις ........ ο δράκος σούρνεται μέσα στα κόκκαλα κι εκείνη με το που βλέπει τους Ντοθράκι απλά τους κοιτάζει με το σπινθηροβόλο βλέμμα της αγελάδας, αν υποψιαστώ πως θα κάτσει στο Σιδηρούν Θρόνο θα πεθάαααααααααααααανω

- Σέρσει .............. Καλά να πάθει!!! Και λίγα της κάνανε και σαφώς φαίνεται πως δεν έχει μετανοιώσει για τίποτα, φαίνεται ξεκάθαρα στο βλέμμα της την ώρα που την σηκώνει το Βουνό να τη μεταφέρει στα διαμερίσματά της .......... Να ζήσει να πονέσει κι άλλο ............

- Σάνσα και Θήον ........ Τι χαρά ήταν αυτή με το θάνατο της Μιράντα! Αυτή κι αν ήταν απόλυτα ταιριαστό ζευγάρι με τον Ράμσει, την ίδια παράνοια είχανε! Επιτέλους ο Θήον ξύπνησε!!! Κι εγώ πιστεύω πως έπεσαν στα μαλακά στο χιόνι και έχουμε να δούμε κι άλλα από αυτούς!

- Αρυα ........ Μπλεγμένο στόρυ και δεν καταλαβαίνω το ρόλο της κακιάς ............ ελπίζω η τύφλωση να είναι προσωρινή τιμωρία .......

-Τζον Σνόου ........ αν και το ήξερα αρνούμαι να πιστέψω πως δε θα επανέλθει στη σειρά ............ και ποιον θα βλέπουμε? Μου αρέσει που στις συνεντεύξεις πρότεινε να ακολουθήσουμε σαν ήρωες τον Τύριον, τη Νταινέρις ή τον Τζόρα ............ NO WAYYYYYYYYYYYY

Εχω λίγο καιρό που ξεκίνησα τα βιβλία και είμαι φυσικά ακόμα στο πρώτο ......... μου αρέσει πάρα πολύ η γραφή του Μάρτιν και αυτές οι λεπτομέρειες που μόνο τα βιβλία μπορούν να δώσουν για το χαρακτήρα του κάθε ήρωα ........... Εχω δρόμο μπροστά μου και τον απολαμβάνω! Wink
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - by Neige - 15-06-2015, 07:36 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)