Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy
#52
Έχω ήδη (ξανά) ξεκινήσει το ASOIAF και είμαι στα τελειώματα του 1ου. (α, μεταξύ αστείου και σοβαρού  θα ταν καλή ιδέα  να υπήρχε και θέμα τοπικ " για οσους το ξαναδιαβάζουν" ; )
Το διαβάζω σχετικά αργά,  γιατί την πρώτη φορά πάντα βιαζόμασταν να "προλάβουμε"  και πριν ξεκινήσω  είδα μπροστά μου ένα "βουνό".  Πώς (θα τα ξαναδιαβάσω  τόσα βιβλία  με τόσες σελίδες  και  ήδη γνωστά) ;
Σε μένα, η (ξανά)ανάγνωση  ήταν πιο απολαυστική απ' την πρωτη  κι παρατηρώ (τώρα καλύτερα) ότι πραγματικά  η γραφή του Μάρτιν, άσχετα αν σε κάποιους αρέσει η ιστορία του ή όχι,  είναι μαεστρική.  Κι όπως  είπατε  πριν, είναι κι επίσης  κι αυτή μεγάλη τέχνη  του να πλάθεις  και να ζεις χαρακτήρες  και μάλιστα Τόοοσουυυς πολλούς ... 
Για τη συγγραφική δουλειά του Μάρτιν, του βγάζω το καπέλο *.

* ομολογώ ότι κατι περιγραφές  τύπου φαγητά κ.α.  με κουράζουν , όπως πιστεύω και στους περισσότερους,  αλλά τα διαβάζω γρήγορα-προσπερνάω. Έχω διαβάσει όμως και χειρότερα από άλλα καλά βιβλία,  αλλά και σε αυτό πάλι ο Μάρτιν διαπρέπει,
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - by SANDOR CLEGANE - 16-06-2015, 12:07 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)