Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy
#70
Καλησπέρα!
Αρχισα να παρακολουθώ την σειρά μετά από προτροπή ενός φίλου, μετά την τρίτη σεζόν διάβασα μονορούφι όλα τα βιβλία, και φυσικά συνέχισα να παρακολουθώ την σειρά και να περιμένω το επόμενο βιβλίο όπως πολύς κόσμος εδώ!
Λοιπον παρακολουθώ το φορουμ αρκετο καιρό και απολαμβάνω τα σχόλιά σας και είπα να μοιραστώ μία ιδέα που μου έχει καρφωθεί στο μυαλό για το μέλλον του John  και δεν έχω διαβάσει κάπου!.... και ταιριάζει τόσο στα βιβλία όσο και στη σειρά.
Λογικά αν έχουν έστω και μια σταλιά μυαλό εκεί στο Castle black μετά από την "δολοφονία" θα πρέπει να κάψουν το πτώμα για να μην έχουν έναν dead man walking αναμεσά του σε κανα δυο ωρίτσες.....Αν πάρουμε σαν δεδομένο την θεωρία L+R=J ποιος μας λεει ότι όταν το σώμα του "παγωμένου" John ερθει σε επαφή με την φωτιά δεν θα ενεργοποιηθεί το αιμα Targaryen που εχει μέσα του και δεν θα συμβεί κάτι "μαγικο" που θα το εξελίξει σε ΑΑ? Ακόμα καλύτερα αν πάνε να τον κάψουν με το γαμψόνυχο και τον δουμε να βγαίνει απο τις φλόγες με ένα φλεγόμενο σπαθί!
Ετσι γλυτώνουμε και την κατάσταση ζομπι, και την μαύρη μαγεία της Μελ και κατα κάποιο τρόπο επιβεβαιώνεται και η θεωρία που αρέσει τόσο στους αναγνώστες!
Συγχωρέστε με αν έχει ειπωθεί αυτή η θεωρία ξανά αλλα δεν το έχω δει και είπα να μοιραστώ την σκέψη μου μαζί σας!
Keep up the good work!
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - by ManyFacedGoddess - 16-06-2015, 05:09 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)