Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν
#73
(25-06-2015, 03:52 PM)Laiono link Wrote: Η 6η σεζόν επίσης είναι γεμάτη με ασάφειες και "κενά" όσον αφορά το ζήτημα αυτό. Δημιουργούν μια δυσκολία που ομολογώ 9τι με ιντριγκάρει για την συνέχεια, με εκνευρίζει δε :-)

Δεν θα μπορούσες να το πεις καλύτερα! Ακριβώς έτσι νιώθω κι εγώ. Ίσως βέβαια με ιντριγκάρει λόγω του ότι κατά βάθος πιστεύω ότι το έκτο βιβλίο θα αργήσει να βγει , οπότε η τηλεοπτική σειρά είναι αυτή που ενδεχομένως του χρόνου να δώσει στοιχεία ή και τις απαντήσεις που περιμένω από τότε που διάβασα τα βιβλία.

Από την άλλη ο εκνευρισμός έγκειται (όσον αφορά εμένα πάντα) στο γεγονός ότι όλα στη σειρά τα κάνουν "στραβά και κούτουλα", που έλεγε η γιαγιά μου, και πολύ φοβάμαι ότι θα μας δώσουν απαντήσεις που είναι πολύ πιθανόν να μοιάζουν σαν σπόιλερ, ενώ στην ουσία μπορεί να μην είναι καν, μιας και κανείς δεν μας εγγυάται ότι οι απαντήσεις της σειράς (αν δοθούν), θα είναι ίδιες μ' εκείνες των βιβλίων. Και δεν εννοώ το τέλος της ιστορίας, αλλά τα επιμέρους μυστήρια και τους τρόπους που αυτά θα αποκαλυφθούν.

[member=3139]karmarmi[/member]

Τι ακριβώς είπε η Κλαρκ στο τέλος; Ότι αν ο θάνατος του Τζον την φέρνει πιο κοντά στο θρόνο, τότε, ναι ok;;;;
Xαχα Νομίζω ότι η Εμίλια είναι οπαδός του R+L=J!!!  Big Grin Big Grin Big Grin
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - by nirne - 25-06-2015, 06:18 PM
: - by nirne - 08-01-2016, 11:50 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 10 Guest(s)