Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν
#79
[member=2126]Laiono[/member] με τα λογοτεχνικά σου!!!! Πάντως με κάλυψε η nirne, εννοώ ήρωες προφητείας, με τη βούλα ήρωες βρε παιδί μου Tongue Το πεπρωμένο φυγείν αδύνατον και τα σχετικά. Και για μένα δε γίνεται ο ΑΑ να είναι μείγμα πολλών. Δε μου φαίνεται σωστό. Δε θυμάμαι αν το είχα διαβάσει σε βιβλίο ή το είχα δει σε ταινία "Η ατομική προσπάθεια είναι που μετράει. Έχεις δει ποτέ κάποιο βραβείο ή αγαλμα αφιερωμένο σε επιτροπή;".


Με ιντριγκάρει η ιστορία του Μπραν πάντως... υποθέτω ότι θα δούμε κάποια διαδραστικότητα με
Show Content

Ακόμα: αν παγώσουν την ιστορία του Τζον, αν πχ δεν τον δείξουν για έναν χρόνο, θα βάλουν στην άκρη και τους Άλλους; Για να τα ενώσουν αυτά τελευταίο επεισόδιο πχ; Θα μπορούσε να γίνει.

Επίσης, είναι ώρα η Ντάνυ να επιστρέψει στο Γούεστερος. Οκ, έχει πολλά να μάθει ακόμα, πρέπει να δούμε και αν θα τιθασεύσει τους δράκους της αλλά πρέπει να έρθει. Πέθανε ο Στάννις και μειώνονται οι διεκδικητές του θρόνου.

Τέλος, μετά τον Κόκκινο Γάμο υπονοήθηκε ότι οι Φρέυ θα τιμωρηθούν επειδή "οι θεοί τιμωρούν αυτούς που δεν προστατεύουν τους φιλοξενούμενούς τους". Μήπως ήρθε η ώρα να το δούμε και αυτό; Τόσες σεζόν έχουν περάσει. Βέβαια δεν ξέρω πώς θα το συνδέσουν με τα τρέχοντα γεγονότα. Θα μπορούσε να το αναλάβει η Μπριέν ως απόλυτα ηθικό άτομο (και ειδικά αν συναντηθεί με τη Σάνσα, τη συμπονέσει κλπ). Έχω την εντύπωση ότι οι Φρέυ έχουν συμμαχήσει κ με τους Μπόλτον όπως κ με τους Λάννιστερ... ; Άρα θα δούμε κάποια μεγάλη μάχη και συντριβή του Οίκου τους;

Αλήθεια, μεταξύ ποιων στρατών λέτε να έχουμε μάχες την ερχόμενη σεζόν;
"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα
Reply


Messages In This Thread
Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - by Venier - 26-06-2015, 12:05 AM
: - by nirne - 08-01-2016, 11:50 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)